BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Demirci'de 148 m² dükkan icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024443
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : DEMİRCİ MAH. / ÜÇEVLER
: 148
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2029 ESAS
Muhammen Bedeli
:
414,400 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
02.10.2019 10:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2019/2029 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Demirci Mahallesi, 3395 ada, 8 parsel sayılı ve 968,13 m2. miktarlı “Beş Katlı Betonarme Apartman, Ofis, İşyeri ve Arsası” vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 191/1900 arsa paylı, 1. bodrum kattaki 9 no’lu Bağımsız Bölümün (Dükkanın) tamamı. Taşınmaz Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Demirci Mahallesi, Öner Sokak, no: 5 adresindeki Kayas Apartmanı’nın, zemin katındaki 5/B kapı no’lu dükkandır. Taşınmaz, karşıdan bakış açısına göre, binanın sağ köşesinde yer almaktadır. Tapu bilgilerinde 1. bodrum kat, 9 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, zemin kattaki 5/B kapı no’lu dükkan olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+3 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında 2 adet dükkan, normal ve dubleks katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Halihazırda, boş durumunda olan ve kullanılmayan dükkan nitelikli söz konusu taşınmazın yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 148,00 m2. ve net kullanım alanı ise 133,00 m2. olup, geniş salon ile wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Dükkanın tabanı tamamen seramik ile kaplı, duvarları ise alçı sıvalı ve saten boyalıdır.Wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Kuzey, güney ve batı cepheli olan dükkanın 2 kanatlı olan giriş kapısı ile camekanlı çerçeveleri alüminyum profildir. Dükkanın herhangi bir ısıtma sistemi ile elektrik ve su abonelikleri bulunmamaktadır.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli, otoparklı ve bazıları da yüzme havuzlu olan, 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu, araç ve yaya trafiğin az, ticari potansiyelin ise düşük olduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz, Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Demirci Mahallesi, Öner Sokak, no: 5 Nilüfer/BURSA
Yüzölçümü : Bürüt: 148,00 m2., net : 133,00 m2'dir
Arsa Payı : 191/1900
İmar Durumu : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25.02.2019 tarih ve E.25262 sayılı yazılarında; Nilüfer İlçesi, Demirci, 3395 ada, 8 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Nilüfer Güneybatı Aksı Gelişme Bölgesi Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 12,50 m. (4 kat), TAKS: 0.40 ve KAKS: 1.00 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 414.400,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibidir.
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 02/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2029 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR