BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Konak'ta 170 m2 dubleks dükkan icradan satılıktır

BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00999705
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : KONAK MAH. / KONAK
: 170
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 22.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/912 ESAS
Muhammen Bedeli
:
578,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.06.2019 09:35
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 09:35
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
16. İCRA DAİRESİ
2019/912 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmaz : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Beşevler Mah. 435 ada 3 parselde kayıtlı 571,00 m² yüzölçümlü, 6 katlı betonermeapartnve arsasınitelikli ana taşınmazda bulunan 56/571 arsa paylı 1. Bodrum +2. Bodrum kat 10 numaralı dubleks dükkan %8 kdv oranı ( 287 sayılı kararnamenin 31.12.2018 tarihine kadar uzatılması nedeniyle) ve 578.000,00 TL muhammen bedel ile satışa arz edilmiştir.
Özellikleri :Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Konak Mahallesi, Belen Sokak, no: 8 adresindeki Sudem Apartmanı?nın, bodrum ve zemin katındaki 8/A kapı nolu dubleks dükkandır. Tapu bilgilerinde 1. Bodrum+2. Bodrum kat, 10 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına ve kapı numarasına göre yerinde, bodrum ve zemin kattaki 8/A kapı nolu dükkan olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+3 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Bodrum ve zemin katlarında 2 adet dükkan, üst katlarının beherinde ise 2 şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, üzeri ise açık teras durumundadır.
Yerinde yapılan ölçümlerine göre, söz konusu dubleks dükkanın bodrum ve zemin katlarının beherinin bürüt alnı 85,00 m² olup, toplam bürüt alanı 170,00 m² ve toplam net kullanım alanı ise 153,00 m² dir. Dükkanın katlar itibarı ile görülen halihazır durumları ile diğer teknik ve fiziki özellikleri aşağıdaki gibidir.
Bodrum kat : İşyeri amaçlı olarak kullanılan bu kat tek bölümlü olup, dükkanın zemin kattaki bölümünden ayrıştırılarak, ön cepheden müstakil giriş kapılı olarak yapılmıştır. Bodrum katın tabanı seramik ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Bu katın 1 kanatlı olan giriş kapısı alüminyum profil, merdiveni ise demir profildir.
Ancak; Mahallinde yapılan incelemelerine göre, söz konusu dükkanın bodrum kat bölümü, bitişiğindeki 9 bağımsız bölüm nolu dükkanın bodrum katındaki bölümü ile aralarında olması gereken bölme duvarının yapılan tadilat sonucunda yıkılarak birleştirilmiş olduğu ve müştereken kullanıldığı görülmüştür. Mevcut durumu itibarı ile bağımsız bölüm niteliğini kaybetmiş olan söz konusu dükkanın, tekrar bağımsız bölüm haline gelebilmesi için, projesindeki ölçülere uyulması kaydı ile yıkılan duvarın tekrar yerine yapılması ve müstakilen kullanılması gerekmektedir.
Zemin kat : İşyeri amaçlı olarak kullanılmakta olup, 3 adet ofis odası, antre, mutfak ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Tüm bölümlerin tabanları tamamen seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik, 1 kanatlı olan giriş kapısı ve camekanlı çerçeveleri çift camlı alüminyum profil, iç kapıları ise Amerikan panel olarak yapılmıştır.Kuzey, doğu ve batı cepheli olan zemin kat, doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli ve otoparklı, 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait söz konusu taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Beşevler Revizyonu Uygulama İmar Planında, Hmax.: 12,50 m. (4 kat), TAKS: 0.40 ve KAKS: 1.20 olan, 5 m. ön bahçe ile3 m. yan bahçe mesafeleri bulunan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 27/06/2019 günü 09:35 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 09:35 - 09:40 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/912 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR