FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu/Fatsa'da 220 m² depo icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023613
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / FATSA
: 220
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 11.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/27 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
540,456 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Kalemi FATSA/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA İCRA DAİRESİ
2019/27 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe, 977 Ada, 11 Parsel, DUMLUPINAR Mahalle/Köy, Vişne Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm zemin kat depo nitelikli taşınmaz açık artırma suretiyle satılacaktır. Ana taşınmaz 250,29 m2 yüzölçümlü kargir bina nitelikli olup betonarme olarak inşa edilmiş zemin+4 normal+çatı kattan ibarettir. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalı olup zemin kat seviyesinde seramik kaplamalıdır. Bina giriş kapısı camlı demir kapıdır. Zemin katta bulunan 1 nolu bağımsız bölüm binanın hem ön hem arka cephesinden girişe sahiptir. Ön ve arka giriş cepheleri sac kepenk yapılmıştır. Demir korkuluklu bant pencereler mevcuttur. Duvarları sıvalı ve boyalıdır.Onaylı projesine göre 1 nolu bağımsız bölüm 220,00 m2 kullanım alanına sahiptir.Şehir merkezine, ticaret alanına, bankalara yakın bir konumda bulunmakla birlikte yaya ve araç trafiğinin nispeten düşük olduğu Şehit Uğur Yücetepe Sokak üzerindedir. Sahil karayoluna 120 m, ilçe meydanına yaklaşık 250 m mesafededir.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Alt yapısı ikmal edilmiştir. Arazi yapısı düzdür. Ulaşımı kolaydır.


Adresi : Dumlupınar Mah.Şehit Uğur Yücetepe Sokak Fatsa / ORDU
Yüzölçümü : 220 m2
Arsa Payı : 10/30
İmar Durumu : İmar planı içinde olup Bitişik nizam B-5 konut+ticari yerleşim alanındadır.
Kıymeti : 540.456,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Kalemi FATSA/ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/27 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR