BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi Tuzpazarı Mahallesi'nde (70/1220) arsa paylı dükkan icradan satılıktır

BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039735
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : TUZPAZARI MAH. / ÇARŞI
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 17.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/3725 ESAS
Muhammen Bedeli
:
40,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 13:50
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 13:50
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
4. İCRA DAİRESİ

2013/3725 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Bursa ili Osmangazi ilçesi Tuzpazarı mahallesi 4423 ada 55 parselde kayıtlı 377,70 m2 alanlı Arsa vasıflı 1. bodrum kat 4 nolu bağımsız bölüm 70/1220 arsa paylı dükkan vasıflı taşınmaz İsmail Hakkı caddesi N:13 adresinde yer alan "Tekstil Han" da bodrum katta 4 nolu dükkandır. Borçlu hissesi tamdır. Dükkan yoldan 3 mt aşağıda kalmaktadır. Bodruma ulaşımı sağlayan merdivenin karşısında bulunmaktadır. Ön cephesi demir doğramadan yapılmış camekan ile kapatılmıştır. Zemini karo mozaik ile kaplıdır. İçeride ıslak hacim yoktur. Dış cepheye penceresi yoktur. Isıtma sistemi bulunmamaktadır. Fiilen tekstil deposu olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölge eski yerleşim alanında kalmaktadır. Bölgede tescilli yapılar bulunmaktadır. Sokaklar dardır.Yapılar genellikle işyeri olarak kullanılmaktadır. Otopark sıkıntısı vardır. Bölgede her türlü kamu hizmetleri bulunmaktadır. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım çok kolaydır.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planında kaldığı parselin mevcut yapı parseli olduğu anlaşılmaktadır. Parselin doğusunda sivil mimarlık örneği tescilli yapı batısında ilkokul binası bulunmaktadır.
Kıymeti : 40.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 13:50 - 14:00 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 13:50 - 14:00 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/3725 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR