DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Payas Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde 48 m² 1+1 ofis icradan satılıktır

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01031916
Şehir : Hatay / Payas
Semt-Mahalle : YILDIRIM BEYAZIT MAH. / PAYAS
Oda Sayısı : 1+1
Bina Yaşı : 3
: 48
Yayınlandığı Gazeteler

İLK KURŞUN 29.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/222 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
105,600 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
16.10.2019 14:45
Satış Yeri
:
Dörtyol Hükümet Konağı Konferans Salonu, Hükümet Konağı Zemin Katı, Dörtyol-Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2019/222 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Payas İlçe, 6434 Parsel, YAKACIK Mahalle/Köy, KOYUNYATAĞI Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Ofis niteliğindeki taşınmaz, binanın 1.katında olup, doğu cephelidir. Bağımsız bölüm 2 oda, mutfak, sekreterya, wc&lavabo bölümlerinden oluşmaktadır. Bağımsız bölüm brüt 55m², net 48m² yüzölçüme sahiptir. Ofisin giriş kapısı çelik kapıdır. 3 yıllık bir binadır. Dış cephesi giydirme cephe kullanılan kısımlara öncelikle mantolama yapılmıştır. B bloğun yol (ön) cephelerine güneş kırıcı paneller yerleştirilmiştir.
Adresi : Yıldırım Beyazıt Mah. Özkul Çolak Cad. N.108 D.2Payas / HATAY
Yüzölçümü : 322,79 m2
Arsa Payı : 76/1760
İmar Durumu : Ana taşınmazın kadastro paftası ve mimari projesindeki sınırları ile fiilen zeminde kullanılan sırırları arasında uyuşmazlık yoktur. 1/1000 uygulama imar planında ticari alan, Taks:0,60, Hmax: 18,50
Kıymeti : 105.600,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/09/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 16/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Dörtyol Hükümet Konağı Konferans Salonu, Hükümet Konağı Zemin Katı, Dörtyol-Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanının tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/222 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/07/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR