SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt Kooperatifler Mahallesinde dükkan icradan satılıktır

SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982544
Şehir : Siirt
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/18 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
121,470 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Siirt Adliye Sarayı, İcra Müdürlüğü (Müdür Odası) Merkez / Siirt

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SİİRT İCRA DAİRESİ

2019/185 TLMT

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Taşınmazın Özellikleri: Siirt İli Merkez İlçe Kooperatif Mah. 455 Ada, 109 Parsel, Zemin Kat, 16 Nolu Bağımsız Bölüm Dükkan Niteliğinde Taşınmaz, Kooperatif Mahallesi çevresinde yerleşim alanlarının ve ticari faaliyetlerin yoğun olduğu mevkilerden birinde yer almaktadır. Taşınmaz Belediyeye ait yol, su, kanalizasyon ve ulaşım hizmetlerinden faydalanmaktadır. Dükkan, Halide Kutlualp Ortaokulunun karşısında olup, 1746 sokak üzerinde bulunduğu,zeminden 1,5 metre yükseklikte olduğu, merdiven ile dükkana giriş yapıldığı, cammekanlı olduğu, giriş kapısının alüminyum çerçeveli kanatlı kapı olduğu, zemin kaplamasının fayans, düvar boyasının saten olduğu ve Dükkan alanı 36m² olup borçlunun hissesi tamdır.
Adresi: Kooperatif Mah. 1746 Sok. Üzerinde bulunan Esen Apt. Zemin Kat No: 2/16 Merkez / SİİRT
Arsa Yüzölçümü: 359,14 m2Arsa Payı: 2 / 44 Zemin Tipi: Kat İrtifakı, Hisse Tipi: Müşterek, İmar Durumu: Var (Siirt Şehir İmar planında Bitişik nizam (Zemin + Asma Kat) 7 katlı konut ve ticaret alanı olarak gürülmektedir)
Kıymeti: 121.470,80 TLKDV Oranı : %18Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydındaki gibi olup, Yönetim Planı: 18/04/2014
1. Satış Günü: 19/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü :16/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Siirt Adliye Sarayı, İcra Müdürlüğü (Müdür Odası) Merkez / Siirt -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları: 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/18 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

1/1
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR