SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt Merkez'de 25 m² dükkan icradan satılıktır

SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01082978
Şehir : Siirt
: 25
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 14.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/193 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
203,295 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Adliye Mezat Salonu - Siirt Adalet Sarayı İcra Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİİRT
İCRA DAİRESİ
2017/193 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Siirt İl, Merkez İlçe, 1015 Ada, 5 Parsel, KOOPERATİF Mahalle/Köy, 31 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz Kooperatif mahallesinde yapılaşmanın geliştiği mevkilerden birinde yer almaktadır. Betonarme olarak inşa edilen apartman asansörlü ve doğalgazlı olup, zemin kat 31 numaralı olan depolu dükkan, belediyeye ait yol, su, kanalizasyon ve ulaşım hizmetlerinden faydalanmaktadır. Zemin katta bulunan dükkanın; mimari projede 25,45-m2 yüzölçümünde olduğu apartman girişinin yanında bulunduğu, fakat halihazırda mimari projeye aykırı olarak zemin katta bulunan 5 Numara bağımsız bölümlü daire ile birleştirildiği ve bodrum kattaki depo ile bir bağlantısının bulunmadığı görülmüştür. Her ne kadar dükkan ile bağımsız bölüm arasında fiili bir birleştirme yapılmış olsa da Müdürlüğümüzce sadece ipotek kaydı olan depolu dükkan satışa çıkarılmıştır.Bodrum katta bulunan deponun; zemin kaplamasının beton kaplama, duvarlarının sıvalı ve boyalı olduğu giriş kapısı ile pencerelerin demir doğramalı olduğu, bu deponun, mimari projeye aykırı olarak 47,50-m2 alana sahip kapıcı dairesi ile ayrıca binaya ait 130,65 m2 alana sahip bina otoparkı ile birleştirildiği görülmüştür. Deponun zemin kattaki dükkan ile bir bağlantısının bulunmadığı görülmüştür.Kapıcı dairesinin, ofis, mutfak ile wc den oluştuğu ve büro olarak kullanıldığı, büroda iç kapılarının ahşap amerikan kapı, pencerelerin PVC doğramalı olduğu, deponun görünümü itibari ile 0-3 yaşlarında ve depo alanının onaylı mimari projeye göre 145,20-m2 olduğu görülmüştür. Her ne kadar depo ile kapıcı dairesi-otopark arasında fiili bir birleştirme yapılmış olsa da Müdürlüğümüzce sadece ipotek kaydı olan depolu dükkan satışa çıkarılmıştır.
Adresi : Afetevler Mahallesi 1901 Sok. Trafik Arkası Çelik İnşaat Erkan Apt.SİİRT
Yüzölçümü : 1.061,41 m2
Arsa Payı : 4/113
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Siirt İmar Planı İçerisinde, Şehir İmar Planında Ayrık Nizam 6 Katlı Konut Alanı
Kıymeti : 203.295,51 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ADLİYE MEZAT SALONU - SİİRT ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRÜ ODASI SİİRT
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/193 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR