SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt Yenimahalle'de asma katlı dükkan icradan satılıktır

SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01032403
Şehir : Siirt / Merkez
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / SİİRT
Toplam m² : 35
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 31.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
134,313 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 11:10
Satış Yeri
:
Siirt Adalet Sarayı-İcra Müdürü Odası-Merkez/Siirt

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİİRT İCRA DAİRESİ:2019/10 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı:Siirt ili, Merkez ilçesi, Yenimahalle Mah., Güresi Caddesi Mevkii,391 Ada, 26 Parsel, 842,00 m2 Arsa niteliğinde, taşınmaz olup, 7/319 Arsa pay paydalı, Zemin Kat, 34 Nolu Bağımsız bölümde kayıtlı, Asma Katlı Dükkan.
Taşınmazın Hali Hazır durumu:Taşınmaz, merkezi bir konumda olup, Güres Caddesine 40 metre, Fevzi Çakmak İlköğretim Okuluna 125 metre, Devlet Hastanesine 800metre, Siirt Üniversitesi Merkez Kampusuna 150 metre, Siirt Öğretmenevine 500 metre, Eski Siirt Valiliğine 430 metre mesafede yer almaktadır.Betonarme olarak İnşa edilen ve Zemin( Asma Katlı) +6Katlı olmak üzere Toplam 7 katlı olan apartmandoğalgazlı ve asansörlüdür.Zemin Kat, 34 Numaralıbağımsız bölümlü Asma katlı Dükkan, belediyeye ait yol, su, kanalizasyon ve ulaşım hizmetlerinden faydalanmaktadır.Zemin Kat, 34 Numaralı bağımsız bölümlü Asma katlı Dükkan üzerinde yapılan tetkik ve incelemelerde; Dükkanın: Kafe olarak kullanıldığı, Zemin kaplamasının fayans kaplama Ön cephesinin alüminyum doğramalı ve camekanlı olduğu, duvarın saten boyalı olduğu, lavabo WC'nin olduğu, tavanda asma tavanın bulunduğu, Dükkanın görünümü itibari ile 6-10yaşlarında, ve Dükkan alanının 35,00 m2 olduğu görülmüştür.Asma Katın:Kafe olarak kullanıldığı, Dükkandan merdivenle çıkıldığı, İmara aykırı bir şekilde asma kattaki galeri boşluğunun kapatıldığı ve asma kata ilave edildiği, Zemin kaplamasının fayans kaplama, Ön cephesinin alüminyum doğramalı ve camekanlı olduğu, duvarın saten boyalı olduğu, arka kısmında mutfak'ın olduğu,tavanda asma tavanın bulunduğu, Asma Katın görünümü itibari ile 6-10yaşlarında, vealanının22,00m2 olduğu görülmüştür.
Adresi :Yenimahalle 1515 Sokak Akkoyunİnşaat, UğurApt,Zemin Kat No:4/34adresinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 22,00 m2
Arsa Payı : 7/319
İmar Durumu : Taşınmaz Siirt İmar Planı içerisinde olup, Şehir İmar planında Bitişik Nizam7 katlı konut ve Ticaretalanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 134.313,95 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı:01/06/2010, AT 3402 Sayılı Kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : Siirt Adalet Sarayı-İcra Müdürü Odası-Merkez/Siirt
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR