İSTANBUL 6. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Şişli\Meşrutiyet Mahallesi'nde 217 m² iş yeri mahkemeden satılıktır

İSTANBUL 6. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069135
Şehir : İstanbul / Şişli
Semt-Mahalle : MEŞRUTİYET MAH. / MEŞRUTİYET
Toplam m² : 217
Bölüm / Oda Sayısı : 6
Banyo Sayısı : 1
Kat Sayısı : 8
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
3,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL 6 SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU B 2 BLOK 3 KAT ÇAĞLAYAN İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 6. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/8 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : İstanbul İli, Şişli İlçesi Meşrutiyet Mahallesi 948 Ada, 12 Parsel, sayılı 406,00 m2 miktarlı Altında bir dükkanı olan sekiz kat ve yedi meskenli kargir apartman vasıflı taşınmazın 2. kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm
Adresi : İstanbul ili Şişli ilçesi 19 Mayıs Mahallesi 948 ada12 parsel sayılı taşınmazın Halaskargazi caddesi 166 kapı numaralı Marmara Apartmanı nın 2. Normal kat 3 kapı nolu dairesi
Yüzölçümü : Brüt 217 m2
Arsa Payı :1/12
İmar Durumu :Şişli Belediye Başkanlığının30/10/2017 gün ve47946 sayılı yazılarında Şişli ilçesi Merkez Mahallesi 948 ada 12 parsel sayılı yerin 24/06/2006 tastik tarihli 1/1000 ölçekli Şişli Merkez e Çevresi Uygulama İmar Planında ve 13/09/2013 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Ticaret ve Ticaret + Konut Alanlarında Kat yükseklikleri hakkıda tadil planında H1=3 kat, (Hmax:11,00 m), H2=9 kat (Hmax:32.00.) irtifada bitişik nizam ticaret+konut sahasında kaldığı bildirilmiştir.
Hali Hazır Durumu :Satışa konu olan Şişli ilçesi 19 Mahallesi Mahallesi 948 ada 12 parselde yer alan Halaskargazi Caddesi 166 kapı numaralı Marmara Apartmanı nın 2. Normal kat 3 nolu dairenin antre, salon, 6 oda, depo,balkon,koridor, iç hol, 2 banyo WC, Mutfaktan oluştuğu, dairenin 2 giriş kapısı ahşap kaplamalı çelik, iç kapıların yağılı boyalı ahşap, ön cephedeki pencere doğramaları cilalı ahşap, arka cephedekiler yağlı boya ahşap olduğu Salon ve odaların zeminleri balıksırtı ahşap parke, hol mutfak, depo koridor bayno zeminleri seramik, balkon zeminini karo mozaik kaplı mutfak banyo duvarlarının tavana kadar fayans kaplı, banyolarda da klozet, lavabo, lavabo bataryası, kabinli duş teknesi, banyo bataryası, ayna, etejer donanımlı mutfakta granit tezgah il etezgah altında ve üzerinde dolap yer aldığı ısıtma merkezi sistemli taşınmazın yaklaşık 55-58 yıllık halen Ela güzellik salonu olarak iş yeri nitelikli olarak kullanıldığı dairenin bürüt alanının 217, m2 olduğu taşınmazın konumunun şişli ilçesinin önemli ulaşım ve ticaret akslarından olan Halaskargazi caddesine cepheli olduğu cadde üzerinde genelde 6-7 katlı yapılaşmalar bulunduğu zemin katların tamamının yiyecek içecek mekanları giyim mağazaları bankalar iş yerleri vs olarak üst katlar ofis, iş yeri veya konut olarak kullanıldığı Şişli Eftal Hastanesine dini tesislere toplu taşınma otobüs dolmuş duraklarına raylı sistem Osmanbey istasyonu na yürüme mesafesinde olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 3.000.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Şişli 1.Aile Mahkemesinin(Yeni İstanbul 5.Aile Mahkemesinin 12/08/2011 tarih ve 2011/685 sayılı Mahkeme müzekkeresi sayılı yazıları açıklama)
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 6 SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU B 2 BLOK 3 KAT ÇAĞLAYAN İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
Şu kadarki; Artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin %50' sini bulmasıve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar,ikinci ihalenin tamamlanacağı 27/12/2019 tarihinden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek tekliflermalın muhammen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, ihaleye çıkarılan malın muhammen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur. Elektronik ortamda teklif verecekler için Adalet Bakanlığı Resmi İnternet Sitesinde mevcut e-satış portalı üzerinden Satış Memurluğumuz birim kodu olarak (Birim kodu: 1032561) esas alınması ve mutlaka Memurluğumuz 2017/8 SATIŞ Dosya numarasının Belirtilerek memurluğumuzun internet emanet hesap numarası TR020001500158007306590478nolu hesabımıza yatırılması gerekmektedir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacaklarda yine teminat göstermesi gerekmektedir.(İİK.Md.124/3). Elektronik ortamda teklif verecek gerçek veya tüzel kişiler Teminat Bedellerini yine Adalet Bakanlığı Resmi İnternet Sitesinde mevcut e-satış portalı üzerinden tanımlanmış bulunan hesaba yine elektronik ortamda yatıracaklardır. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin hesabına yapılacaktır.
Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise İİK. Md. 124/4 gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz. Satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. %8 KDV.,‰ 5,69 D.V., ‰ 15 Tapu Alım Harcı, gayri menkulün tahliye ve teslim masrafları ile yasalarca alıcıya yüklenen her türlü vergi ve giderler alıcıya aittir. Yukarıda Dellaliye, Tapu Satım harcı ve Taşınmazın aynından doğan birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir. (Vergi, Harçoran ve cinslerinde yasal değişiklik yapılması halinde ilgili mevzuat uygulanacaktır.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile onbeş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

4-İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İş bu ilantapu kayıtlarında adresi bulunmayan bütün ilgililere tebliğ yerine geçer.

6-Satışa iştirak edenlerin, şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş, taşınmazla ilgili dosyada mevcut her türlü bilgi ve belgeyi görmüş-okumuş biliyor sayılacakları,

Ayrıca Yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketlerinin Gayrimenkul hukuku ile ilgili hakları için 2644 Sayılı Tapu Kanunu hükümleri saklı tutulduğunun bilinerek ihale öncesi ilgililerinin kendi durumlarını bu yasa çerçevesinde değerlendirerek lüzumlu bilgi ve belgeleri temin ettikten sonra ihaleye katılmaları gerektiği, ihale yapılmış olsa dahi bu yasaya aykırılık tespiti halinde her türlü yasal sorumluluk alıcı veya alıcılara ait olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR