SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas/Merkez'de depolu dükkan icradan satılıktır

SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01044119
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : AYDOĞAN MAH. / AYDOĞAN
: 103
Yayınlandığı Gazeteler

HADİSELERLE HAKİKAT 29.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8870 ESAS
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİVASİCRA DAİRESİ

2019/8870 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Aydoğan Mahallesi, 14 ada, 46 parsel, A Blok Zemin + Bodrum kat 7 nolu bağımsız bölüm sayılı depolu dükkan vasfında taşınmaz; 1 Bodrum, 1 Zemin, 3 normal katlı binanın bodrum + zemin katında yer almakta olup,onaylı mimari projesine göre; 97,35 m² bodrum depo, 103,03 m² zemin dükkân olmak üzere kullanım alanına sahiptir. Giriş cadde tarafı cephesi: natürel alüminyum doğramalı, Kolon Kiriş(alın) kısmı: Granit Seramik, Arka cephe pencereleri: ısıcamlı PVC, Taban: Seramik, Tavan: Asmolen altı Taş yünü asma tavan, Duvarlar: sıva üzeri saten y. boyalıdır. Cadde ön cephe uzunluğu yaklaşık 11,00 mt gelmektedir. Hali hazırda Elektrik tesisat dükkânı olarak kullanılmaktadır. Yıpranma Oranı: % 4'dür.
Adresi : Aydoğan Mahallesi Şehit Metin Caddesi No:10B Merkez/Sivas
İmar Durumu : Kısmen Bitişik nizam 4 kat müsaadeli ticaret + turizm + konut alanında, Kısmen Bitişik nizam 3 kat müsaadeli konut alanında kalmaktadır.
Arsa Yüzölçümü : 736,04 m2 Arsa Payı : 6000/73604
Kıymeti : 420.000,00 TLKDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir Hissesi : Tam
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8870 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR