SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas/Merkez'de fabrika binası icradan satılıktır

SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01042683
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : ÇAYBOYU MAH. / MERKEZ-KÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 28.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3262 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,039,549 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİVASİCRA DAİRESİ

2019/3262 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Çayboyu Mahallesi 5069 ada, 33 parsel sayılı arsa vasfında taşınmaz;parsel üzerinde üç adet bir katlı fabrika binası ve iki adet eklenti bulunmaktadır.
üç adet fabrika yüksek bir kattan oluşmaktadır. Fabrika binalarının ve eklentilerinin yaklaşık 3.117,00 m2 brüt alanı bulunmaktadır. Fabrika prefabrik betonarme olarak inşa edilmiş olup çatı kaplaması sandviç sistem alüminyum çatı örtüsüdür. Duvarlar sandwiç paneldir. Fabrika zemin döşemesi betonarme zemin betonu üzeri yüksek dozlu şap betondur. Fabrika binasının önünde ve yan tarafında yaklaşık 80,00 mt taş istinat duvarı bulunmaktadır. Elektrik Tesisatı :160 kva.lık 3×250 a. dahili tip a.g. panosu (otomatik şalterli) , 160 kva, 33/0.4-0.231 kv (28.5-34.5 kv) direk tipi trafo postalarına ait transformatörler , 64 KVA Prime Dizel Jeneratör bulunmaktadır. Makine Aksamı mütemmim cüz olarak fabrika alanının ısıtma sisteminde kullanılan 1 adet kalorifer sistemi bulunduğu 1 adet eski hurda olarak değerlendirilecek kalorifer kazanı bulunmaktadır.
Adresi : Ahmet Turangazi Mahallesi, Organize Sanayi 6. Cadde, Merkez/Sivas
İmar Durumu : Organize Sanayi Bölgesi olarak imarlıdır.
Arsa Yüzölçümü : 6.306 m2Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 2.039.549,10 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1- Taşınmaz hiçbir şekilde devir amacı dışında kullanılamaz.
2- 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanununun 18. Maddesi uyarınca devir ve temlik edilemez.
3- Katılımcılara geri alım hakkı serhi kaldırılarak tapu verilmesi durumunda tapu kaydına tasınmazın icra yoluyla satısı dahil 3. kisilere devrinde osb den uygunluk görüsü alınması zorunludur. Bu durumda eski katılımcının vermis oldugu taahhütler yeni alıcı tarafından da aynen kabul edilmis sayılır.
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa konu taşınmaz Sivas Organize Sanayi Bölgesinde bulunduğundan 'Sivas Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü alacağının ihale bedelinden öncelikle ödeneceği ve taşınmazın Sivas Organize Sanayi Bölgesinde olması nedeniyle 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanununun 15. Maddesi ile OSB uygulama yönetmeliği ve bölgenin kuruluş protokolü gereğince aranan niteliklere haiz katılımcılara veya kredi alacaklısı kuruluşa satışı yapılabilir. OSB uygulama yönetmeliğinin 101. Maddesinde belirtilen kısıtlamalara tabidir. Ayrıca katılımcıların ilgili mevzuat kapsamında düzenlenen yasal yükümlülüklere ve Organize Sanayi Bölgesinde uygulanmakta olan temel nizam ve kurallara uyma mükellefiyetleri bulunmaktadır' ihaleye katılacaklarınbu hususları göz önünde bulundurmaları gerekir. 7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3262 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR