TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa'da 125 m² işyeri icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070332
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : GÜNDOĞDU-TURGUT MAH. / ESKİCAMİ
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

TEKİRDAĞ YENİ İNAN 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/218 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adalet Sarayı, Kat -3, Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü Önü Süleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2019/218 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, 1548 Ada, 17 Parsel, Gündoğdu Mh, bodrum+zemin kat, 15 nolu işyeri.
Taşınmaz şehir merkezine yakın, köşe parsel olarak yer almaktadır. Yakınında Nurettin Ekmekçioğlu İlkokulu, TESKİ Genel Müdürlüğü, TEkirdağ Büyükşehir BEledyiesi hizmet binası inşaatı gibi kamu kurum ve farklı alanlarda faaliyet gösteren birçok ticari kuruluş bulunmaktadır. Belediyenin tüm imkanlarından yararlanmakta olup, ulaşımı toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.
Ana bina Bodrum kat, zemin +4 normal kat olmak üzere 6 katlı betonarme karkas olarak yapılmıştır. Bağımsız bölüm binanın bodrum kat ve zemin katında bulunan dublex 15 nolu depolu işyeri niteliğindeki bağımsız bölümdür. Bağımsız bölüm hali hazırda boş duumdadır. Tabanı seramik kaplı, duvarları saten boyalı ve doğramaları cam çerçeveli alüminyum doğramadır. 125 m2 kullanım alanına sahiptir.
Adresi : Gündoğdu Mahallesi, (Çiftlik Önü), Kazım Karabekir Cd. Bağcılar Sk. Bereket Apt. No.15 (dükkan)
Yüzölçümü : 125 m2
Arsa Payı : 52/5069
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 Uygulama İmar Planı içinde Ayrık Nizam 5 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (31.12.2019 tarihinden sonra %18 olmak kaydı ile)
Kaydındaki Şerhler : İpotek kaydı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Adalet Sarayı, Kat -3, Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü Önü Süleymanpaşa/Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/218 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR