KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekerek'te 238 m² iş yeri icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00914399
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : TEKEREK MAH. / BİNEVLER
: 238
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 17.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/58350 ESAS
Muhammen Bedeli
:
409,759 TL
Birinci Satış Günü
:
08.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
KAHRAMANMARAŞ ADLİYESİ 2. KAT. İHALE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/58350 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 4987 Ada, 4 Parsel, PINARBAŞI Mahalle/Köy, Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Pınarbaşı Mah. (Tekerek Mah. 94035. Sok. No: 21/A), 4987 ada 4nolu parselde bulunan SÜNBÜL PARK APT. Zemin kat 24 nolu bağımsız işyeridir. SÜNBÜL PARK APT. 1.Bodrum Kat+ Zemin Kat+ 7. Normal Kattan oluşan 9 Katlı binadır. Yapı cinsi Betonarme karkastır. Isınma sistemi doğalgaz kaloriferlidir. Borçluya ait işyeri Kuzey- Doğu- Batı cephelidir. Yapı Ruhsat tarihi 16.03.2015 olup İnşaat ruhsatına göre Oturum Alanı 238 m2' dir.İşyeri tek katlı olup içerisinde bir adet wc ve arka cepheye bakan bir adet balkonu bulunmaktadır. İşyeri ön cephe girişi kaldırım hizasında ve sokağa cephelidir. Yer döşemesi tüm zeminlerde seramiktir. Duvarlar alçı sıva üzeri saten boyadır. Tavan plastik boyadır. Giriş kapısı alüminyum doğrama olup, ön cephede camlı alüminyum çerçeveli pencereler bulunmaktadır. Arka cephede bulunan pencereler, wc kapısı ve balkon kapısı p.v.c dir. Wc duvarları fayans kaplamadır. Wc içerisinde klozet ve lavabo mevcuttur. Alt yapısı vardır ve Belediyenin yol, su, ulaşım, çöp toplama ve benzeri hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapı kullanma izni 14.08.2018 yılında alınmıştır. Çevre duvarı ve açık otoparkı vardır. Hali hazırda depo gibi kullanılmaktadır.Taşınmaz üzerindeTEK GEN. MÜD. LEHİNE 9151 M2 İRTİFAK HAKKI TESİSİ VARDIR
Yüzölçümü : 1.480,20 m2
Arsa Payı : 2/25
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 409.759,68 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : KAHRAMANMARAŞ ADLİYESİ 2. KAT. İHALE SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/58350 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR