ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da kargir bina icradan satılıktır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005392
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ORAN MAH. / YILDIZ
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 30.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/557 ESAS
Muhammen Bedeli
:
4,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.08.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
05.09.2019 09:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
22. İCRA DAİRESİ
2016/557 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili Çankaya ilçesi, Dikmen mahallesi (Oran Mahallesi) Arif Nihat Asya sokak no. 17 adresinde bulunan tapuda 7860 ada 29 parselde kayıtlı 500 m2 yüz ölçümlü Betonarme Kargir Bina nitelikli taşınmazdır.
Taşınmazın arsası imarlı olup bitişik nizamlı, bodrum hariç 2 kat yapılışma koşulu bulanmaktadır. Dikdörtgen bir forma sahiptir. Taşınmazın arsasının etrafı kayrak taşı kaplı duvar üzeri ferforje işli demir korkulukludur. Taşınmazın bahçesine Arif Nihat Asya Sokak üzerinde bulunan ferforje işli demir kapıdan girilmektedir. Bahçenin yapısal ve bitkisel peyzajı yapılı durumdadır. Yine Arif Nihat Asya Sokak üzerinden girilen üzeri kapalı yanları açık otopark bulunmaktadır. Otopark kapısı sürgülü ve ferforje işli demir kapıdır. Arka Bahçede üstü açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Ayrıca çocuk oyun parkı ve 1 adet jeneratör bahçede yer almaktadır. Ön ve arka bahçede çim kaplı alanlar, iğne yapraklı ve geniş yapraklı ağaçlar sarmaşık türü bitkiler ve süs bitkileri bulunmaktadır. Taşınmazın her türlü alt yapısı mevcut olup tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Taşınmazın üzerinde bulunan binanın özellikleri;
17 kapı nolu konut; 1 bodrum, zemin, asma kat ve 1 normal kat kullanımlı, betonarme tarzında inşa edilmiştir. Bitişik nizamlı olarak yapılıdır. Konutun dış cepheleri mantolamalı, fuğalı manto sıvalı ve su bazlı dış cephe boyalıdır. Pencereleri renkli PVC doğrama ve çift camlıdır. İç kapıları ahşap mobilya kapıdır. Konutun ısı merkezinde duvar tipi kat kaloriferi bulunmakta olup, konutun yerden ısıtma sistemi ile ısıtılması sağlanmaktadır.Ayrıca plastik su deposu ve boyler sistemi mevcuttur.
Konutun giriş kapısı çelik doğrama olup, fiili durum itibariyle; Zemin katında; Antre, koridor, Wc, Mutfak ve salon mahalleri, zemin kattan yarım kat aşağıya ahşap basamaklı merdivenle inilmekte olup bodrum katında antre, oda, Çamaşır odası, vc-duş mahalleri, asma katına salon mahallinde yer alan ahşap basamaklı merdivenle çıkılmakta olup asma katında ebeveyn odası (giyinme odası ve banyo dahil ) ve koridor mahalleri,
1. Katında ise; 3 oda, banyo ve balkon mahalleri bulunmakta, ayrıca konutun yan bahçesinden ısı merkezine inilmektedir.
Zemin kat mahalleri;
Zemin katı kademeli olarak yapılı bulunmaktadır. Antre koridor zemini seramik kaplı olup duvarları kağıt kaplıdır. Salon mahalli kademeli olup salonun bir bölümü galeri boşluklu olarak yapılıdır Salon zemini lamine parke kaplama, duvarları kağıt kaplıdır. Kademeli olarak yapılan salonun alt kademesi arka bahçe ile düz ayak olup bahçeye açılan sürgülü kapı mevcuttur. Salonda şömine bulunmaktadır. Mutfak zemini seramik kaplı olup duvarları kağıt ile kaplıdır.
Asma Kat mahalleri:
Salondaki galeri boşluğunun etrafındaki merdivenden asma kata çıkılmakta olup koridor zemini lamine parke kaplı olup duvarları kağıt kaplıdır. Asma katta ebeveyn odası bulunmakta olup oda ile bağlantılı giyinme odası ve ebeveyn banyosu bulunmaktadır. Odaların zemini lamine parke ile kaplı olup duvarları kağıt ile kaplıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı olup banyoda dolaplı lavabo, klozet ve kabinli jakuzili küvek bulunmaktadır.
1. Kat mahalleri;
1. Kata ahşap basamaklı merdiven ile çıkılmaktadır. Bu katta yer alan odaların zemenleri lamine parke kaplıdır. Duvarları ise kağıt kaplıdır. Balkon mahalli açık olup zemini seramik kaplıdır.
Bodrum Kat mahalleri;
Bodrum kata zemin kattaki merdivenden inilerek ulaşılmaktadır. Bu katta yer alan odanın zemini lamine parke, duvarları kağıt kaplıdır. Çamaşırhane ve duş mahallinin zemini ve duvarları seramik kaplı, dolaplı lavabo, klozet ve duş bataryası bulunmaktadır.
Isı Merkezi; Isı merkezinin zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Konutun net (faydalı) alan toplamı 300,00m2 olarak ölçülmüştür. Ankara 14. İcra Hukuk Mahkemesinin 14/05/2019 tarih, 2018/877 E. 2019/475 K. sayılı ilamı ile kıymet taktiri kesinleşmiştir. Taşınmaz ipoteğin paraya çevrilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Gayrimenkule ilişkin geniş bilgiler dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Ankara ili Çankaya ilçesi, imarın 7860 ada, 29 parsel üzerinde inşa edilmiş,Oran (Tapuda Dikmen ) Mahallesi, Arif Nihat Asya Sokak No. 17
Yüzölçümü : 500,00 m2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 4.000.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/08/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 05/09/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/557 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR