İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Arsuz Karaağaç'ta kargir bina icradan satılıktır (çoklu satış)

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079553
Şehir : Hatay / Arsuz
Semt-Mahalle : KARAAĞAÇ MAH. / ARSUZ
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/33056 ESAS
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ


2017/33056 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Arsuz İlçe, 3235 Parsel, MİCANA K.M Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Atatürk caddesi üzerinde yer almaktadır. Belediyenin tüm alt yapı su elektrik ve çöp hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşım sorunu yoktur.Taşınmaz üzerinde iki katlı sonradan 1 kat daha eklenerek 3 katlı bir yapı yapılmış 3. kat taşınmazın yarısına kadar inşaa edilmiş diğer yarısı çatı sundurma şeklindedir. Bina çok eskidir, dönerci dükkanı olarak kullanılmaktadır ve hali hazırda boş olduğu görülmektedir.Dükkan iç kısım pasaj şeklinde yapılmış olan dükkanlardan oluşmaktadır. Değer tespitine konu dükkan yol cephelidir. 50-55 yıllık bir binadır.2 ve 3 nolu bağımsız bölümler birleştirilmiş ve ortak kullanılmaktadır. İç kısmında bir mutfak için ayrılan kısım ile bir lavabo kısmı bulunmaktadır. zemini seramiktir. Asma tavanlıdır. Mutfak zemin ve duvarları seramiktir. vc duvarları ve zemini seramiktir. wc ve lavabo mevcuttur. Alt yapı ve üst yapı sorunu yoktur.
Adresi : Hatay İli Arsuz İlçesi Karaağaç Mahallesi Atatürk Caddesi No 294
Yüzölçümü : 824,34 m2
Arsa Payı : 1/40
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde olup ticari+konut alanı olarak planlanmıştır. Bitişik nizam 6 kat imarlıdır. Bahse konu parselin yaklaşık 53,00 m2 sinde yol terki bulunmaktadır.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Arsuz İlçe, 3235 Parsel, MADENLİ K.M Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Atatürk caddesi üzerinde yer almaktadır. Belediyenin tüm alt yapı su elektrik ve çöp hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşım sorunu yoktur.Taşınmaz üzerinde iki katlı sonradan 1 kat daha eklenerek 3 katlı bir yapı yapılmış 3. kat taşınmazın yarısına kadar inşaa edilmiş diğer yarısı çatı sundurma şeklindedir. Bina çok eskidir, dönerci dükkanı olarak kullanılmaktadır ve hali hazırda boş olduğu görülmektedir.Dükkan iç kısım pasaj şeklinde yapılmış olan dükkanlardan oluşmaktadır. Değer tespitine konu dükkan yol cephelidir. 50-55 yıllık bir binadır.2 ve 3 nolu bağımsız bölümler birleştirilmiş ve ortak kullanılmaktadır. İç kısmında bir mutfak için ayrılan kısım ile bir lavabo kısmı bulunmaktadır. zemini seramiktir. Asma tavanlıdır. Mutfak zemin ve duvarları seramiktir. vc duvarları ve zemini seramiktir. wc ve lavabo mevcuttur. Alt yapı ve üst yapı sorunu yoktur.
Adresi : Hatay İli, Arsuz İlçesi, Karaağaç Mahallesi Atatürk Caddesi No 294
Yüzölçümü : 824,34 m2
Arsa Payı : 1/40
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde olup ticari+konut alanı olarak planlanmıştır. Bitişik nizam 6 kat imarlıdır. Bahse konu parselin yaklaşık 53,00 m2 sinde yol terki bulunmaktadır.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 14/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/33056 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR