DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Merkezefendi'de kargir bina icradan satılıktır (1/2 Hissesi)

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01015573
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : ESKİHİSAR MAH. / SÜMER
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ OLAY 22.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1159 Esas
Muhammen Bedeli
:
139,790 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
25.09.2019 09:30
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ
2018/1159 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 1981 Ada, 3 Parsel, ESKİHİSAR Mahalle/Köy, Meydanlarkırı Mevkii, Borçlunun 1/2 hissesi bulunmakta olup, Mahallen brüt kullanım alanı 103 m2 , Net kullanım alanı 92,20 m2 dir. Yerinde 1 zemin,1 normal katlı toplam 2 katlı yağma kargir bina vardır.Kat irtifakı kurulmamış ve kat mülkiyetine geçilmemiştir. Ankara bulvarının doğusunda bulvara 600 m mesafededir.Ulaşım ve teknik altyapısı tamamlanmıştır.Ulaşım asfalt yoldan her türlü vasıta ile yapılabilir.1. kata dıştan merdivenlidir.Basamaklar ve sahanlıklar mermer kaplama,korkuluklar yağlı boyalı ferforje demir doğ.dır.Zemin ve 1. katta birerden iki adet mesken vardır.3-a sınıf inşaattır.1 salon,+mutfak,2 oda, banyo,wc,ve geniş bir balkondan ibarettir.bireysel sistem kombilidir.Avlu giriş kapası ferforje demir doğ.,daire giriş kapıları çelik,tüm iç kapılar ahşap mobilyalı kapı ve pencereler pvc doğ. çift camlıdır.Ön ve yan bahçe mermer kaplama yapılmıştır.Arka bahçe ile ön bahçe köşesine 6,50 m2 tek katlı müştemilat vardır.Eski binanın ön tarafına sonradan 2 kat ilave inşaat yapılarak her katta geniş birer balkon oluşturulmuştur.Daire içleri tamamen yenilenmiştir.Mutfak tezgahı verzalit,dolapar mdf lamdır.Banyoda duşa kabinli duş teknesi,klozet tazgahı seramik dolapları mdf lam hilton lavobo wc de seramik tezgah hilton lavabo ve seramik tuvalet taşı vardır.2 adet oda zemini laminant parke, duvarlar saten boyadır.
Adresi : Karşıyaka Mah.(Eskihisar)2439/1 Sok. No:34 Pamukkale/Denizli Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 241 m2
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 2, İnşaat tarzı Ayrık düzen
Kıymeti : 139.790,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Türkiye Elektrik Kurumu lehine irtifak hakları vardır.
1. Satış Günü : 28/08/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 25/09/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1159 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR