HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Antakya'da 324 m² arsa içerisinde 2 katlı bina icradan satılıktır.

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051057
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : HASANLI MAH. / HARAPARASI
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3015 ESAS
Muhammen Bedeli
:
179,190 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2017/3015 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Hasanlı Mah. 4 cilt 409 sayfa 133 ada 1 parselde kayıtlı 324,04m2 yüzölçümlü arsa nitelikli tam hisseli taşınmazdır.
Özellikleri : Taşınmaz geometrik olarak dikdörtgen şeklindedir. Söz konusu parsel topografik olarak düz bir yapıya sahip olup yol kotunda yer almaktadır. Parselin üç cephesi imar yolları ile çevrilidir. Parselin yığma niteliğinde bahçe duvarı bulunmaktadır. Keşif anında taşınmaz üzerinde bir adet 2 katlı bina ve binaya bağlı ahır olarak kullanılan bir adet eklentisinin bulunduğu görülmüştür. Bina zemin kat + 1.kattan ibarettir. Mülga Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca İskan Konutu olmak inşa edilmiştir. Zemin katı halen depo ve samanlık olarak kullanılmaktadır. 1.katı konut olarak kullanılmaktadır. İçi ve dışı sıvalı ve boyalıdır. Isınma soba ile sağlanmaktadır. Dış kapısı ve pencereleri pvc doğramalıdır. İç kapılar ahşap doğramalıdır. Yerler karo mozaik döşeme kaplaması ile kaplanmıştır. İçi ve dışı sıvalı ve boyalıdır. Pencerelerde demir muhafaza vardır. Kiremit çatılıdır. Zemin katı 100m2 ve 1.katı 110m2 olmak üzere net 210m2 mesahalıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri Hakkında Tebliğe göre 3. Sınıf A Grubu yapılardandır. Yıpranma payı yaklaşık %25 civarındadır. Taşınmazın eklentisi olacak şekilde güney ve doğu cephesine net 110m2 mesahalı yığma yapı niteliğinde bir adet ahır yapılmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri Hakkında Tebliğe göre 1. Sınıf A Grubu yapılardandır. Yıpranma payı yaklaşık %15 civarındadır.
Adresi : Akçaova Mah. Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 19/03/2019 tarih 2659 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 179.190,30TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3015 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/08/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR