AYDINCIK İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 68 m2 iki katlı kargir ev

AYDINCIK İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00502530
Şehir : Mersin / Aydıncık
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 08.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/49 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2017 10:30
İkinci Satış Günü
:
10.02.2017 10:30
Satış Yeri
:
AYDINCIK ADLİYESİ / ADLİYE BİNASI ÖNÜ / AYDINCIK / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AYDINCIK(MERSİN)

İCRA DAİRESİ

2015/49 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Mersin İl, Aydıncık İlçe, 101 Ada No, 1086 Parsel No, KARATEPE MEVKİİ Mahalle/Mevkii, ESKİYÖRÜK KÖYÜ Köyü, A6 BLOK 1 NO'LU BAĞIMSIZ BÖLÜM Bağımsız Bölüm Taşınmaz bağımsız bölüm DUBLEKS VİLLA olup , AKDENİZ' E 325 metre , D-400 KARAYOLUNA 100 metre , AYDINCIK merkezine 10600 metredir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetmerinden yararlanmaktadır . Ulaşım yönünden herhangi bir engel yoktur . Eletkrik ve içme suyu mevcuttur. İki katlı meskenin sıvası yapılı , boyalı , pencereleri PVC doğrama , iç kapıları ahşap doğrama , mutfak dolapları ahşap, mutfak tezgahı mermer, zemin döşemesi beton karodur . Bakımsızlıktan dolayı evin sıvalarında dökülmeler oluşmuştur .

Yüzölçümü : 68,61 m2

Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 16/01/2017 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 10/02/2017 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : AYDINCIK ADLİYESİ / ADLİYE BİNASI ÖNÜ / AYDINCIK / MERSİN

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/49 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR