KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kastamonu/Merkez'de kargır bina icradan satılıktır

KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01015048
Şehir : Kastamonu / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU SÖZCÜ 22.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/55810 ESAS
Muhammen Bedeli
:
95,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KASTAMONU İCRA DAİRESİ
2018/55810 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, Merkez İlçe, 319 Ada, 33 Parsel, HEPKEBİRLER Mahalle/Köy, olan taşınmaz kargir bina ve bahçe nitelikli , 227,95 m2 yüzölçümlü tek katlı olarak kargir yapı tarzında yapılmışıtr. Binanınçatısı ahşap iskeletli olup üzeri kiremit kaplı , dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır. Daire bürüt 120m2 , net 90m2 alanlıdır daire 3 oda mutfak hol , banyo, vc , ve bir adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır , dairenini kapıları pencere doğramaları ahşaptır , odaların, hol ve ıslak zeminlerin şap beton olduğu salon ve odaların duvarlarının plastik boya olduğu tespit edilmiştir. Bina sobalıdır. Taşınmaz yaklaşık olarak 40-50 seneliktir .
Adresi : Hepkebirler Mah. Derebaşı Sok. No:17 Merkez / KASTAMONU
Yüzölçümü : 227,95 m2
İmar Durumu : K-2 korunarak yenilenecek yapı düzeni iki katlı konut alanıdır. Koruma Planı Uygulama kararları ve yapılaşma koşulları madde 4.42 : yeni yapının taban oturumu mevcut yapının oturduğu alana çakışacak şekilde seçilecektir. Madde 4.44 : Eğimden faydalanılarak kazanılan zemin kat döşüme altı (bodrum katları ) kat adedine dahil değildir. Madde 4.45: boş parseller yeni yapılaşmanın taban oturumu ait oluduğu imar adasındaki veya bitişiğindeki parsellerin mevcut yapı üzerine bezer biçimde belirlenecektir. Madde 4.45 : Boş parsellerde yeni yapılaşmanın taban oturumu ait oludğu imar adasındaki veya bitişiğindeki parsellerin mevcut yapı düzenine benzer biçimde belirlenecektir. Madde 4.46 : Bu yapı düzenine genellikle oluşmuş ve planla getirilen yol cephe hattına sadık kalınacaktır. 1. Derece kentsel sit alanı sınırları içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/08/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 19/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Tahakuk eden KDV nin Katma Değer Vergisi Genel Uygulama tebliği ve ilgili mevzuatı uyarınca en geç ihale bedelin tahsil edildiği günü izleyen günün mesai saati bitimine kadar ihale alıcısı tarafından vergi dairesine ödenmediği taktirde ihale kararının kaldırılmasına karar verilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu satış ilanının tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/55810 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR