TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar/Gölçayır Mahallesi'nde kargir bina icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984780
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : GÖLÇAYIR MAH. / BOZTEPE
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DE SON NOKTA 23.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/32874 ESAS
Muhammen Bedeli
:
219,733 TL
Birinci Satış Günü
:
17.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi zemin kat satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2018/32874 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon ili Ortahisar ilçesi Gölçayır Mahallesi Ortamahalle mevkii 115 ada 7 parsel numarasında kayıtlı 327,15 m2 yüzölçümlü üzerinde kargir ev olan tarla. Taşınmaz her türlü Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kırankol yoluna cepheli konumdadır. Taşınmaz şehrin ticari, ekonomik ve kültürel bakımdan üstün olan merkezlerine uzak mesafededir. Taşınmazın bulunduğu çevrede yapılaşma azve müstakil tarzı yapılaşma şeklindedir. Taşınmazın üzerinde iki katlı bina vardır. Bina iki katlı olup alanı 153,00 m2 dir. Bina dış duvarları sıvalı ve boyalı durumdadır.Bina iç cephe yan duvarlar plastik boya ile boyalı durumdadır.Çatı örtüsü galvanizli olarak imal edilmiştir.3. sınıf A grubu yapılar sınıfındadır. Yıpranma payı ve eksik imalat oranı % 10 olarak hesaplanmıştır. Belediye sınırları içiresinde imarsız alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 216.733,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :İmar düzenlemesine alınmıştır. 09.12.2016
1. Satış Günü : 17/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi zemin kat satış odası

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/32874 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/04/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR