RİZE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Rize Atmeydanı Mahallesi'nde kargir bina ve arsası icradan satılıktır

RİZE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01102074
Şehir : Rize / Merkez
Semt-Mahalle : ATMEYDANI MAH. / RİZE
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 15.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4684 ESAS
Muhammen Bedeli
:
3,680,780 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Rize Adliyesi iç kısım İcra Müdürlüğü önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. RİZE İCRA DAİRESİ

2018/4684 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Rize İl, Merkez İlçe, Atmeydanı Mahallesi, Orta Mahalle Mevkii, 1554 Ada, 3 Parselde bulunan satışa konu olan taşınmaz tapuda kargir bina ve arsa olarak geçmekte olup, kayıtlı yözölçümü 628,93m2'dir. Taşınmazın tüm hisseleri borçlulara aittir.Ana taşınmaz üzerinde 1 bodrum, 1 zemin kat ve 4 normal kattan ibaret betonarme bina olup, duvarları içten ve dıştan sıvalı boyalıdır. Taşınmazın arsası Rize Şehir Merkezine yaklaşık 800m mesefede Avcılar sokağına cephelidir. Taşınmazın bir cephesinden 12.00m diğer cephesinden 7.00m genişliklerinde imar yolları geçmekte olup diğer iki cephesi ise komşu parsellere bitişiktir. Belediye ve kamunun altyapı hizmetlerinden istifade eden taşınmaz arsa vasfında ve imar parselidir.
Adresi : Atmeydanı Mah. Avcılar Sok. No:17 Merkez / RİZE
Yüzölçümü : 628,93 m2
İmar Durumu : Tamamı ayrık nizam 7 kat (A-7) yapı adası içindedir.
Kıymeti : 3.680.780,00 TL
KDV Oranı : %18(KDV Kanununda değişiklik olması durumunda yürürlükte olan KDV
oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Rize Adliyesi iç kısım İcra Müdürlüğü önü
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti
ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4684 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/12/2019 (İİK Mad. 126)*Tebligat yapılamayan ilgililere tebliğat yerine ilanen tebliğ olunur. *İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR