SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Adapazarı'nda kargir bina icradan satılıktır (çoklu satış)

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00991199
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : KARAKÖY MAH. / ADAPAZARI
Yayınlandığı Gazeteler

ADAPOSTASI 08.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1964 Esas
Muhammen Bedeli
:
52,653 TL
Birinci Satış Günü
:
01.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
01.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ
2017/1964 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 158 parsel, KARAKÖY mahalle/köy, bağlık mevki, Sakarya ili Adapazarı ilçesi Karaköy mahallesi Bağlık mevkinde kain.158 parsel taşınmaz tarla vasfında olmasına rağmen üzerinde iki katlı bina bulunan arsa vasfındadır. Parselin alanı 588 m2'dir. Bu taşınmaz Karaköy mahallesi 5529 sokak no: 38 adresinde yer almaktadır. Konum olarak Adapazarı-Çökekler asfalt yolunun 180 mt güneyinde Karaköy Ulu Camininde 350 mt batısında kalmaktadır. 170 mt kuzeyinde Rüstemler Askeri Tesisleri 500 mt batısında Sakarya nehri bulunmaktadır. Şehrin çarşı merkezine 4 km kuş uçuşu mesafesinde olan taşınmazın etrafı sık olmayan konutlar şeklinde yapılaşmıştır. Yakın çevrede işyeri yoktur. Taşınmazın cepheli olduğu kadastral bir yolu olmayıp, ulaşım parsel içi yollar ile sağlanmaktadır. Ancak elektrik, su, haberleşme vs. gibi alt yapı ve belediye hizmetleri mevcuttur. Topografik olarak düz bir arazidir..Mevcut imar durumuna göre, taşınmazın kırsal yerleşme sınırları içerisinde kaldığı bildirilmiştir.parsel üzerindeki yapı iki katlı ve yığma kargir olarak inşa edilmiş yapının alt katı mesken olarak kullanılmakta, üst katı duvarları örülüp bırakılmış kaba inşaat halindedir. Yapının üzerinde ahşap çatı mevcut ve shingle örtülüdür. Dış cephe sıvalı ve kısmen boyalı olan alt kattaki mesken iki oda bir salon mutfak banyo lavabo wc den ibarettir. Mesken iç kısmında salon ve bir oda zemini ahşap laminat parke, bir oda zemini kaplamasız beton duvar ve tavanları sıvalı ve boyalı iç kapılar ahşap kaplama, dış pencereler kısmen ahşap kısmende pvc kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Mutfakta mermer ve dolapları vardır. Mesken soba ısıtmalıdır.
Adresi : Sakarya ili Adapazarı ilçesi Karaköy mahallesi bağlık mevkinde kain.158 parsel taşınmaz tarla
Yüzölçümü : 588 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu :DOSYASINDA
Kıymeti : 96.796,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : bu parsel 5403 sayılı kanunun 14 maddesi gereği tarım üretim harici kullanılamaz
1. Satış Günü : 01/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 01/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 448 parsel, KARAKÖY mahalle/köy, köyiçi mevkii Mevkii, kargir ev ve arsası nolu bağımsız bölüm Sakarya ili Adapazarı ilçesi Karaköy mahallesi köyiçi mevkinde kain.448 parsel taşınmaz kargir ev ve bahçe vasfındadır. Taşınmaz üzerinde tek katlı bir ev ile ahır/depo binası bulunmaktadır. Parselin alanı 2560 m2'dir bu taşınmaz, Karaköy mahallesi köyiçi mevkinde yer almaktadır. Konum olarak köy yerleşiminin güney uç kısmında Karaköy Merkez Caminin 100 mt batısında kalmaktadır
380 mt batısında Sakarya nehri bulunmaktadır. Şehrin çarşı merkezine 4 km kuş uçuşu mesafesinde olan taşınmazın etrafı sık olmayan konutlar şeklinde yapılaşmıştır. Yakın çevrede işyeri yoktur. Güneyinden köyiçi yoluna cephelidir.
Diğer cephelerinde komşu parseller vardır. Elektrik, su, haberleşme vs. gibi alt yapı ve belediye hizmetleri mevcuttur. Topografik olarak düz bir arazidir.mevcut imar durumuna göre taşınmazın kırsal yerleşme sınırları içerisinde kaldığı bildirilmiştir. Parsel üzerindeki yapı tek katlı mesken binadır. Yığma kargir olarak inşa edilmiş yapının üzerinde ahşap çatı mevcut ve kiremit örtülüdür. Dış cephe sıvalı ancak boyasız tamamlanmış ancak boş olan mesken üç oda, bir salon, mutfak, banyo, lavabo wc'den ibarettir Tek balkonu ön cephededir mesken iç kısmında salon ve bir oda zemini ahşap laminat parke
diğer zeminler seramik kaplı duvar ve tavanları sıvalı ve boyalı iç kapılar ahşap kaplama dış pencereler renkli pvc kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Mutfakta mermer ve mobilyalı dolapları vardır.meskende karorifer tesisatı döşenmiş olmakla beraber radyatör yoktur. Bina 143,77 m2 inşaat alanına sahiptir. Taşınmaz üzerindeki bir diğer yapı ahır, depo ve kuruluk binasıdır. Tek katlı ve yığma kargir olarak inşa edilen yapının, dış cepheleri sıvasız üzerinde demir doğrama çatısı mevcut ve elemit örtülüdür. İç kısımlarda zemin beton,kapı pencereler demir doğramadır. Mahalde tamamı depo ardiye amaçlı kullanılan yapı 228,56 m2 toplam inşaat alanına sahiptir
Adresi : Sakarya iliAadapazarı ilçesi Karaköy mahallesi köyiçi mevkinde kain.448 parsel taşınmaz kargir ev ve bahçe
Yüzölçümü : 2.560 m2
Arsa Payı : 24/160
İmar Durumu : DOSYASINDA
Kıymeti : 52.653,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : bu parsel 5403 sayılı kanunun 14 maddesi gereği tarımsal üretim harici kullanılamaz
1. Satış Günü : 01/07/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 01/08/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 870 Parsel, TAŞLIK mahalle/köy, büyük avlu mevki, Sakarya ili Adapazarı ilçesi Taşlık mahallesi Büyük Avlu mevkinde kain.870 parsel taşınmaz tarla vasfında olup .üzerinde herhangi bir muhtesat yoktur Parselin alanı 1480 m2'dir. Bu taşınmaz taşlık mahallesi Büyük Avlu mevkiide yer almaktadır. Konum olarak ataşlık mahallesi yerleşim alanının 2 km güneyinde kalmaktadır. Taşınmazın 1,5 km batısında Sakarya nehri bulunmaktadır. Tarım arazilerinin ortasında yer alan taşınmazın etrafı ve yakın çevresinde yapılaşma da yoktur. Cepheli olduğu kadastral bir yolu olmayıp, ulaşım tarla yolları ile sağlanmaktadır. Topografik olarak düz bir arazide yer almakta faydalandığı herhangi bir altyapı hizmeti bulunmamaktadır. Dört tarafında koşu parsellerle çevrilidir. Taşınmaz tarım arazisi olup üzerinde zirai faaliyetlerde bulunulmaktadır Etrafı ve yakın çevresindeki taşınmazlarda benzer amaçla kullanılmaktadır. Toprak yapısı genelde tınlı kill-tınlıdır. Derin topraktır.organik maddece zengin verim durumu iyidir. Bölgesel yağışları alan sulama,su basma ve drenaj problemleri olmayan arazilerdendir. Taşlılık ve alkalilik problemleri de yoktur.mevcut imar durumuna göre taşınmazın kırsal yerleşme sınırları içerisinde korunacak alan sınırlarında kaldığı bildirilmiştir.
Adresi : Sakarya ili Adapazarı ilçesi Taşlık mahallesi Büyük Avlu mevkinde kain.870 parsel taşınmaz tarla vasfında
Yüzölçümü : 1.480 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : DOSYASINDA
Kıymeti : 18.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : bu parsel 5403 sayılı kanunun 14 maddesi gereği tarımsal üretm harici kullanılamaz
1. Satış Günü : 01/07/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 01/08/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1964 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR