BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Yıldırım Teferrüç'te iki katlı kargir bina mahkemeden satılıktır

BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069205
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : TEFERRÜÇ MAH. / SETBAŞI
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 19.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/56 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
149,800 TL
Birinci Satış Günü
:
09.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI(BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK KAT:7)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/56 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Bursa ili Yıldırım ilçesi Teferrüç Mahallesi 785 Ada 14 parsel sayılı , 124,75 m2 yüzölçümünde,tapuda avlulu kargir bina olarak kayıtlı taşınmaz olup,üzerinde ön cephede tek katlı yığma kargir bir bina ile arka cephede 1.katının ön cephedeki 2 odası bu binanın üzerinde olan, 2 katlı yığma kargir bina vardır.Her iki binada konuttur. Öncephedeki bina kullanılıyor olup,arka cephedeki bina boş ve metruktur.Binaların elektrik ve suyu mevcut olup soba ile ısıtılmaktadır.Ön cephedeki bina 45-50 yıllık,arka cephedeki bina 35-40 yıllık olup,ön cephedeki bina 97,21 m2 oturma alanlı,arka cephedeki bina 50,36m2 oturma alandılıdır. Zemin ve 1.normal kat olmak üzere 2 katlı yığma kargir tarzda inşa edilmiş bir bina vardır. Ön cepdehedeki binanın çatısı kiremit örtülü,arka cephedeki binanın çatısı beton teras tarzındadır.Dış cephe sıvalı ve badanalıdır.Ön cephedeki binanın bir odasının altı küçük bir bodrum şeklindedir. Bina hol,3 oda,mutfak,banyo ve tuvaletten ibarettir.Hol ve 3 odanın zemini ahşap rabıta tahta kaplıdır.Mutfak,banyo ve tuvaletin zemini karo mozaik,duvarları yarıya kadar fayans kaplıdır.Kapılar ahşap,pencereler kısmen ahşap,kısmen plastik doğramadır.Mutfakta tezgah ve yıpranmış bir dolap vardır.İçeriden arka cephedeki binaya girilmektedir.Binanın zemin katında bir oda ve açık duvarları yapılmamış bir oda vardır,bina hali hazırda boş olup,kullanılmamakta ve tamamen harap ve bakımsızdır.Mevcut hali ile kullanılması mümkün değildir.Dava konusu taşınmaz Bursa şehir merkezine 4-5km mesafede,etrafında çok katlı binalar olup,konut olarak kullanılmaktadır.Belediye hizmetlerinden ve diğer kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Teferrüç Mahallesi Karanfil Sok.No:5 Yıldırım / BURSA
Yüzölçümü : 124,75 m2
Arsa Payı : Paylı mülkiyet
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Teferrüç ve Civarı Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında olup,taşınmaz bitişik nizam 2 Kat olan konut bölgesi inşaat alanı kullanımında,kısmen de çok az bir kısmı yol alanında(4,80 m2.si)kalmaktadır.Taşınmaz yol alanında kalan kısmının (4,80m2)si kamuya terki halendi müstakilen yapı yapmaya elverişli olabilecektir,denilmektedir.
Kıymeti : 149.800,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI(BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK KAT:7)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/56 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR