ZONGULDAK 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2+1 daire satılacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00765559
Şehir : Zonguldak
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 08.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
85000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.04.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
18.05.2018 10:45
Satış Yeri
:
ZONGULDAK ADLİYESİ(ESKİ BİNA)2.KAT 206 NOLU ODA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
ZONGULDAK
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 367 Ada, 120 Parsel, MEŞRUTİYET Mahalle/Köy, 467 evler caddesi Mevkii, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu olan taşınmazın özellikleri:B) 367 Ada 120 Parsel nolu taşınmazın özellikleri : Yüzölçümü 802.73 m2 dir. Zonguldak belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. İmar durumu; blok nizam 7 kat konut alanıdır. Çok az kısmı imar yolu içerisinde kalmaktadır. Üzerinde, 467 Evler Sitesine ait birkaç blok yer almaktadır. Topoğrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Şehir merkezine yakın mesafede sayılır. Kısmen çevreye hakim manzara yapısı vardır. Etrafında; 467 Evler İlköğretim Okulu, 467 Evler Sitesine ait yüksek katlı yapılar ile mesken niteliğinde yapılmış yüksek katlı yapılar, camii, çocuk parkı, market, az sayıda dükkan bulunmaktadır. Trafik yönünden ulaşımı kolaylıkla sağlanmaktadır. Bölgesel olarak gelişmiş bir alanda kalmaktadır.
367 Ada 120 Parsel üzerinde mevcut C-5 Blokun değerlendirilmesi : Bodrum kat+zemin kat+6 normal katlı apartmandır. Betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Bodrum kat hariç, zemin katında iki daire, diğer katlarında 4?er daire vardır. Ancak birbirinden dilatasyonla ayrılmış iki blok halinde yapılmış olan apartmanın birbirinden bağımsız iki ayrı ana giriş kapısı bulunmaktadır. Bu nedenle apartmanın her ayrı blok kısmındaki katlar ikişer daire şeklindedir. Apartman kapı numarası 53/A?dır. Yaklaşık 35 yıllık yapıdır. Yıpranmış görünümü vardır. Üst katların çevreye hakim manzara yapıları vardır ve ön cepheleri kısmen denizi görmektedir. Söz konusu apartmanın; dış cephesi sıvalı-boyalı, üzeri çatılı, ısıtma sistemi kasloriferli (doğalgazlı)dır.. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik bakanlığının III. Sınıf (A) yapı grubu içerisine girmektedir. Apartmanın; camlı saçtan yapılmış demir kapı, merdivenleri yerinde dökme mozaik, merdiven korkulukları demir çubuk ve demir profilden yapılmış, merdiven kovası duvarları sıvalı-boyalı vaziyettedir. Genel olarak binanın yıpranmış görünümü vardır.
367 Ada 120 Parsel üzerinde mevcut C-5 Blokun üzerinde yer alan 13 B.B. nolu dairenin değerlendirilmesi: Mesken niteliğindedir. Mülkiyeti tam hisselidir. Arsa payı oranı 310/8070?dir. Apartmanın 3.kat iç kısmında yer almaktadır. Kat mülkiyeti tapusu vardır. Kısmen manzaralıdır. Genel olarak yıpranmış görünümü vardır. Keşif tarihi itibariyle boş vaziyette olduğu iskan edilmediği görülmüştür. Keşif günü daire boş ve kapalı vaziyette olduğundan gerekli değerlendirmeler; yerindeki mevcut durum gezilip görülerek, ilgili belediyesindeki mimari yerleşim projesi incelenerek ve dava dosyası içerisinde bulunan 2015 yılına ait teknik bilirkişi raporu göz önünde bulundurularak yapılmıştır. Mimari olarak, salon-2 oda-antre-mutfak-wc.banyo (müşterek)-balkon şeklinde dizayn edilmiştir. Daire alanı yaklaşık brüt 85.00m2, net 75.00m2dir. Dairenin; pencereleri ahşap doğrama, ıslak hacimli mekanlarınzemin döşemeleri yerinde dökme mozaik, iç kapıları pres kontraplaktan yapılmış ahşap doğramadır. Dairenin iç kısmı bakımsız olup, içinde oturulabilmesi için esaslı bir tadilata gereksinim vardır.
Adresi : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 367 Ada, 120 Parsel, MEŞRUTİYET Mahalle/Köy, 467 evler caddesi Mevkii, 13 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 85 m2
Arsa Payı : 310/8070
İmar Durumu : Blok nizam 7 kat konut alınıdır.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :1- Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkeleri kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerice iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez.
2-Krokide 2 numaralı gösterilen kısımda 89 nolu parsel lehine 120 parsel aleyhine 33,75 M2 geçit hakkı vardır.
1. Satış Günü : 13/04/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 18/05/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : ZONGULDAK ADLİYESİ(ESKİ BİNA)2.KAT 206 NOLU ODA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR