ADANA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Seyhan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ADANA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052960
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : REŞATBEY MAH. / GAZİPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 19.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/5348 ESAS
Muhammen Bedeli
:
385,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
6. İCRA DAİRESİ

2015/5348 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Seyhan İlçe, 933 Ada, 35 Parsel, REŞATBEY Mahalle/Köy, Satışa sunulan taşınmaz Adana ili, Seyhan ilçesi, Reşatbey Mahallesi, 933 Ada, 35 parselde kayıtlıdır. Reşatbey Mahallesi 62024 sokak, Salih Bosna Sitesi, A blok, Kat:7 D:94 (Katta Kapı No;28 nolu kuzey doğu güney cepheli) seyhan Adana adresindedir. Taşınmaz stadyum caddesinin 30 m güneyinde, 5 Ocak Stadyumunun 120 m güneyinde, 5 Ocak Caddesinin 60 m batısında, İsmet İnönü İlköğretim okulunun 43 m kuzeyinde, Atatürk Caddesinin 350m doğusunda bulunmaktadır. Belediyenin ve diğer kuruluşların tüm hizmetlerinden yararlanıyor olması, taşınmazın şehir merkezinde çeşitli iş yerlerinin bulunduğu bölgede olması gibi özellikleri taşınmazın değerine etki eden vasıf ve unsurlardır. Taşınmaz daire 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo wc, ve iki adet balkondan oluşmaktadır. Söz konusu daire mahalinde yapılan ölçümde 140 metrekare brüt, 125 metrekare net oturum alanlı olup, 3 oda antre ve hol yerleri karo, duvarları plastik boyadır. Salon yer parke duvar saten boyadır. Daireinin salon, mutfak ve wc kapıları mobilya, diğer kapıları ahşap ve yağlı boyadır. Pencereler ve balkon kapıları pvcdir. Mutfak yer karo, duvar fayans kaplıdır. Mutfak dolabı ceviz kaplama mutfak olup, tezgah üstü mermerdir. Banyo yerleri seramik, wc yer seramik, duvar fayanstır. Wc de klozet ve ayaklı lavabo bulunmaktadır. Daireinin giriş kapısında panjur demir kapı ve çelik bulunmaktadır. Daireinin elektirik ve su tesisatı faaliyettedir. Taşınmaz asansörlüdür.
Kıymeti : 385.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/5348 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR