AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar/İhsaniye'de dubleks mesken icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048542
Şehir : Afyonkarahisar / İhsaniye
Semt-Mahalle : YAYLABAĞI KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

HİSAR 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/61 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
25.11.2019 10:15
Satış Yeri
:
Esentepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi Adliye Sarayı Kat:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-AFYONKARAHİSAR -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ
2019/61 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, İhsaniye İlçe, 108 Ada, 63 Parsel, YAYLABAĞI Mahalle/Köy, KARAOĞLAN Mevkii, 20 Nolu BB bulunan dubleks mesken nitelikli gayrimenkul, Zemin+1 katlı olarak 18 sene önce betonarme karkas sistemde inşaa edilmiştir, binaya bitişik konumda giriş çıkışların bina içerisinden yapılabildiği termal özellikte havuz binası aynı inşaa edilmiştir.Binanın zemin katında girişte hemen sağ kısmında Wc, sağ kısımda ise soğuk ve akabinde termal havuz bölümüne geçilmektedir, girişteki antrenin sağında mutfak , tam karşısında salon bulunmaktadır, zemin katın tüm taban kaplamaları seramiktir, soğukluk ve havuz duvarları tavan kadar fayans kaplıdır, antre koridor bölümü de yarı fayans kaplı olup fayans üstü saten alçı plastik boya uygulaması yapılmıştır, Salon atre ve mutfak duvar tavanları ise saten alçı üzeri plastik boyalıdır, mutfak mermerit tezgah ile alt ve üst dolap uygulaması yapılmıştır, salon kapısı Amerikan panel kapı wc ve havuz bölümü kapıları ise pvc doğramadır, hem salondan hem de mutfaktan balkona çıkılabilmektedir, tüm pencereler ısı yalıtımlı pvc doğramadır, Binanın 1. katında ise içeriden basamakları seramik kaplı merdiven yardımıyla çıkılmaktadır,bu katta 3 oda ve 1 banyo bulunmaktadır, 2 odadan da balkona çıkış kapısı vardır, bu katın tabanları seramik kaplı olup tam duvar ve tavanları saten alçı üzeri plastik boyalıdır, toplam 160 m2 yüzölçümlüdür,Bölgede termal turizm alanında faaliyet gösteren işletmeler yoğun duruda olup, işletme tarzı genellikle taşınmazdan hisse satışı şeklinde gerçekleşmektedir.
Kıymet takdiri istenen taşınmaz da termal özelliğe sahip bir dubleks meskendir. Sıla termal adında işletmenin nizamiye kapısına takriben 200 mt uzaktadır, Ancak işletme şu anda faal değildir, Elektriğinin kesik olduğu öğrenilmiştir.
Resmi Gazetede yayınlanan 02.03.2018 tarih ve 30721 sayılı ve 843 Sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile mesken ve işyeri nitelikli taşınmazlar yönünden KDV oranının 31/12/2019 tarihine kadar %8 olarak tespit edildiği anlaşıldığından iş bu dosyamızdan satışa konu Afyonkarahisar İhsaniye Yaylabağı Köyü Karaoğlan mevkii 108 ada 63 parsel, 160,00 m2 Yüz Ölçümlü dubleks mesken zemin+1 kat 20 nolu bağımsız bölüm nitelikli taşınmazın KDV oranının %8 olarak belirlenmiştir.
Adresi : İhsaniye İlçesi Yaylabağı Karaoğlan Mevkii Sıla termal adında işletmenin nizamiye kapısına takriben 200 mt uzaktadır
Yüzölçümü : 27.586,87 m2
Arsa Payı : 10/800
İmar Durumu : Yaylabağı Belediyesi İmar Planı da turizm tesisi alanında kalmaktadır, Devremülk yapılamaz, toplam inşaat alanını aşmamak kaydıyla birden fazla yapı yapılabilir.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Esentepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi Adliye Sarayı Kat:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-AFYONKARAHİSAR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR