AFYONKARAHİSAR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Afyonkarahisar Merkez'de 46 m² ahşap ev mahkemeden satılıktır

AFYONKARAHİSAR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01018537
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
: 46
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE 3 02.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar-Merkez-Hacımahmut mahallesi 563 ada 4 parsel sayılı ahşap ev vasıflı olarak tapuya kayıtlı taşınmazın yapılan kıymet takdirinde;40 yıllık olan Ahşap Ev vasıflı taşınmaz, Afyonkarahisar Valiliğinin tam arkasında Ulu Güllük Sokak ile Hacı Mahmut Mahallesi Cami Sokağın kesiştiği noktada köşe parsel konumunda olduğu, taşınmazın iki katlı olduğu, girişte zemin kat olup taşlık tabir edilen antre ile mutfak ve bir odanın bulunduğu, sol köşede ahşap kapılı wc olduğu, mutfağın biraz tadilat gördüğü ve tezgah altı ile tezgah üstü ahşap dolapların küçükte olsa bulunduğu, ahşap merdiven ile yukarıya çıkılmakta olup 1.katta yatak odası ile oturma odasının bulunduğu, ayrıca bodrumunda 15 m2 lik kömürlüğün bulunduğu, giriş kapısının da ana cadde üzerinde bulunduğu görülmüştür. Odaların zeminleri ile tavanların ahşap kaplamalı olduğu, iç kapıların ve pencerelerin ahşap yağlı boyalı olduğu, zemin kattaki pencerelerde güvenlik nedeni ile korkuluk bulunduğu, ahşap çatı üzeri kiremit örtülü olduğu, ancak çatının zaman zaman akmakta olduğu ve acilen bakım onarıma ihtiyaç duyulduğu belirlenmiştir. Taşınmaz bitişik nizamda yığma sistemle inşa edilmiş olup 3-5 nolu parsellerin arasında bulunmaktadır. Taşınmazda su ve elektrik mevcut olup ısınmanın soba ile sağlandığı gözlemlenmiştir. Taşınmazın Dumlupınar İlk Okuluna çok yakın olup Uzun Çarşıya 220 metre mesafede, şehir merkezine ise kuş uçumu 200 metre mesafede olduğu için çarşı ve bankalar ile kamu kuruluşlarına yürüme mesafesinde bulunduğu,Belediyenin alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta olup hafif eğimli bir yapıya sahip olduğu ve hemen 15 metre yukarısında Hacı Mahmut Camisinin bulunduğu,bakım ve onarımının gerekli olduğu tesbit edilmiştir.
Adresi : Hacı Mahmut Mahallesi Cami Sokak No:2 Merkez / Afyonkarahisar
Yüzölçümü : 46,20 m2
İmar Durumu : Koruma Amaçlı İmar Planında SİT Alanında kalmakta, her türlü tamirat, tadilat ve yeni inşaat yapımında Eskişehir Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünün uygun görüşü alınacaktır
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kayıttaki gibi
1. Satış Günü : 20/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 17/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR