ALİAĞA VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aliağa/Kurtuluş Mahaüllesi'nde 130m² daire açık arttırma ile satılacaktır

ALİAĞA VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065844
Şehir : İzmir / Aliağa
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / ALİAĞA
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

ALİAĞA EKSPRES 12.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
ALİAĞA EKSPRES 14.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İHALE İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Niteliği, Türü ve Miktarı
:
Aliağa Kurtuluş Mahallesinde 130m² daire
İhale ve Teklif Açma Tarihi
:
12.11.2019 10:00
İhalenin Yapılacağı Yer / Başvuru Adresi
:
Aliağa Vergi Dairesi Müdürü odasında
İhale Usulü
:
6183 Sayılı AATUHK Usulünce Satış
İhale Türü
:
Satış

6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun (85) (93). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İZMİR VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI
ALİAĞA VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
SATIŞ KOMİSYONU BAŞKANLIĞINDAN

GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI

1.GAYRİMENKUL : Aliağa Tapu Müdürlüğünde Kurtuluş Mahallesi 1006 ada 3 parsel Aliağa/İZMİR adresinde kayıtlı olan 130.m² yüzölçümlü meskenin satışı.
Satış (Açık Artırma) 12.11.2019 tarihinde Salı günü Saat 10:00’da Aliağa Vergi Dairesi Müdürü odasında yapılacak olup, satış süresi 15 dakikadır.


Gayrimenkul; takdir edilen 340.000.- TL rayiç değeri üzerinden açık artırmaya çıkarılacak olup, alınacak teminat tutarı 25.500.- TL.- nakit para veya kesin ve süresiz olmak şartıyla 25.500.-TL.’lik Banka Teminat Mektubu alınacaktır.
Taşınmazların genel özellikleri : Taşınmazın Aliağa Kurtuluş Mahallesinde olduğu, taşınmaz 180 m² alan üzerinde, ayrık nizamda, betonarme yapı tarzında, 2 bodrum kat, zemin kat+2 normal katlı binadır. Binanın 2. bodrum katında 2 depo,1. Bodrum katında 2 mesken, zemin katında bina girişi ve 2 mesken, normal 2. katında 2 şer mesken olmak üzere toplam 10 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Binada doğalgaz tesisatı olup, asansör bulunmamaktadır. Ana taşınmazın dış cephesi, dış cephe boyasıyla boyalıdır. Bina girişi zemin kat seviyesinde konumlu demir doğrama kapıdan sağlanmaktadır.

MÜŞTEREK HÜKÜMLER : Gayrimenkullere ait şartnameler Aliağa Vergi Dairesi Müdürlüğü Satış Servisinden temin edilebilir.
1- Teminatın yatırılacağı tarih ve saaati ile yatırıldığına ilişkin makbuzun nereye ve hangi tarihe kadar ibraz edileceği : Gayrimenkulün satışına iştirak etmek isteyenler teminatlarını, Aliağa Vergi Dairesi Müdürlüğü veznesine ihale saatinden en geç bir saat önce vereceklerdir. Teminatların verildiğine ilişkin olarak Vergi Dairesi Müdürlüğü Veznesinden Alacakları Alındı ( Vergi Dairesi Alındısı-Menkul Kıymetler Alındısı) belgelerini de aynı süre içerisinde Gayrimenkul Satış Komisyonuna ibraz etmeleri gerekmektedir.


2- Gayrimenkul açık artırma sonucu üç defa bağırıldıktan sonra en çok artırana ihale olunur. Şu kadarki artırma bedeli gayrimenkul için biçilmiş olan rayiç bedelin %75’ini bulmadığı veya amme alacağının rüçhanı olan alacaklardan fazla çıkmadığı veya masrafları karşılamadığı takdirde en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartıyla 7 gün sonra 19.11.2019 tarihinde Salı günü saat 10:00’da Aliağa Vergi Dairesi Müdürlüğünde tekrar arttırmaya çıkacaktır.


3- Satış kararının Katma Değer Vergisi, Damga vergisi, Tapu Harcı, tellaliye ücreti ve diğer satış giderleri alıcı tarafından ödenecektir. (KDV %18, Damga Vergisi binde 5,69 dur)


4- Gayrimenkul kendisine ihale olan kimse, ihale bedelini derhal veya talep edilmesi halinde satış komisyonunca verilecek mühlet içerisinde ödemezse ihale fesh edilir ve Gayrimenkul satış komisyonunca derhal 7 gün müddetle arttırmaya çıkarılır. Bu arttırmada alacaklılara herhangi bir tebliğ yapılmaz. Yalnız ilan ile iktifa olunur.


Birinci defa kendisine ihale yapılan ve ihale bedelini ödemeyen kimse iki ihale arasındaki farktan ve diğer zararlardan sorumlu olup, ihale farkı ve geçen günlerin faizi ayrıca hükme hacet


kalmaksızın teminattan mahsubu yapıldıktan sonra bakiyesi 6183 sayılı A.A.T.U.H.Kanun hükümlerine göre tahsil dairesince tahsil olunur.


5- İş bu ilanın tapu kaydında adresi bulunmayan ilgililer ile tapu kaydında adı ve adresleri geçipte tebliğ edilemeyen ilgililere de tebliğ yapılmış sayılır.
6- İhaleye katılanlar şartnameyi okumuş ve tüm şartlarını kabul etmiş sayılırlar.
İLAN OLUNUR
08 / 10 / 2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR