SULUOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya Suluova'da bahçeli kargir ev icradan satılıktır

SULUOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01088176
Şehir : Amasya / Suluova
Semt-Mahalle : MAGOSA MAH. / SULUOVA
: 623
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 22.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/579 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
471,238 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
31.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
SULUOVA ADLİYESİ ÇAY OCAĞI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SULUOVA
İCRA DAİRESİ

2018/579 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İli, Suluova İlçesi, Magosa Mahallesi, 861 Ada, 5 parselde kayıtlı 623,29 m2 li bahçeli kagir ev olarak tapuda kayıtlı olan taşınmaz, Magosa Mahallesi, Ordulular sokakta bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde zemin+2 normal katlı betonarme olarak inşa edilmiş bir yapı, tek katlı ahır ve tek katlı yığma olarak inşa edilmiş garaj bulunmaktadır. 3 katlı betonarme binada asansör bulunmamaktadır, binanın dışı sıvalı ve boyalıdır, binanın ilk iki katı mesken olarak kullanılmaktadır ve yapının son katının kaba inşası yapılmış .pencereleri takılı değildir. Meskenler 3+1 şeklinde dizayn edilmiştir.bu yapının tabana oturma alanı yaklaşık 120,00 m2'dir. Yapının yıpranma ve tamamlanma oranı % 35 dir. Tek katlı ahır yığma inşaalı çatışı ahşap doğrama kiremit kaplı dışı kısmen sıvalı olup bayasız, tabanı 75,00 m2 dir. Tek katlı samanlık yığma inşaalı çatısı ahşap kiremit örtülü 185,00 m2 dir. İmar durumu ayrık nizam 3 kat konut alanında kalıp 50,00 m2'si yola isabet etmektedir. Ayrıca taşınmaz üzerinde birer adet vişne ve kiraz ağacı bulunmaktadır.
Kıymeti : 471.238,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 31/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SULUOVA ADLİYESİ ÇAY OCAĞI

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/579 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR