ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981655
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARAPÜRÇEK MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 94
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 14.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/170 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.06.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
12.07.2019 11:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2018/170 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 21774 Ada, 3 Parsel, KARAPÜRÇEK Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Ana Gayrimenkulün özellikleri: Taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Bina 409. sokak ile 403. sokak kesişiminde, köşe parselde konumludur. Bina 1 bodrum, zemin, 3 normal kat olmak üzere 5 katlıdır. Binada 1 dükkan, 12 mesken olmak üzere toplam 13 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın tüm cepheleri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina girişi zemin kattan, 403. sokak'tan bakıldığında ön cepheden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir doğrama, rüzgarlık ahşaptır. Bina giriş holü zemini ile duvarları 1,10 mt yüksekliğe kadar mermer kaplı, bu yüksekliğin üzeri ve tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Kat holleri zemini ve merdiven basamakları ile tüm bu mahallerin duvarları yaklaşık 1,10 mt yüksekliğe kadar mermer plak kaplı, bu yüksekliğin üzeri ve tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Merdiven korkulukları demirdir. Açık otopark alanı bulunmaktadır. Binanın bulunduğu semt tüm kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
3. kat 10 nolu bağımsız bölümün özellikleri: Konut olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Binaya giriş cephesinden bakıldığında sol-ön tarafta, 403. sokak'tan binaya bakıldığında ön-sol yan cephede yer almakta olup kuzeybatı-kuzeydoğu yönlüdür. Fiili durumda daire antre, hol, 3 oda, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan müteşekkildir. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır. Salon zemini laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavan alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Odaların zemini laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalı, tavanı alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Antre ve hol zeminleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalı, tavanı alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Holde çamaşır makinesi nişi bulunmaktadır. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavan alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde laminant kapaklı dolaplar mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan düze sıva üzeri boyalıdır. Banyo içerisinde lavabo, klozet, duş teknesi mevcuttur. Wc zemin ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalıdır. Wc içerisinde hela taşı, wc girişinde ise lavabo mevcuttur. Balkonlardan biri mutfak diğeri salon ile irtibatlı olup zeminleri seramik kaplıdır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmaktadır. Meskenin faydali kullanım alanı 94,08 m² olarak ölçülmüştür. (balkonlar 6,23 m²'dir. ) Kiracı tarafından konut olarak kullanılmaktadır. Tam hisselidir.
Yüzölçümü : 94,08 m²
Arsa Payı : 68/814
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/06/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 12/07/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK'nun 127. Maddesi gereğince iş bu ilan satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ hükmündedir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/170 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR