ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 259 m² ofis vasıflı daire icradan satılıktır

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040572
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : AZİZİYE MAH. / ÇANKAYA
Oda Sayısı : 6+1
: 259
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6619 ESAS
Muhammen Bedeli
:
870,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2018/6619 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 5412 Ada, 34 Parsel, AZİZİYE Mahalle/Köy, 2. KAT, 7BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Mesken. Ana Bina ayrık nizam ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina bodrum + zemin + 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Bina girişi Hoşdere Caddesinden zemin kattan sağlanmaktadır. Binanın mimari projesine göre bodrum katında 1 adet mesken ile depolar, zemin katında 1 adet mesken ile 2 adet dükkan, 1 ve 3 normal katlarında 4 er adetten 8 adet mesken, 2. normal katta ise 2 adet mesken (7 ve 8 numaralı) olmak üzere, toplam 14 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binanın cepheleri sıva üzeri akrilik boyalıdır. Bina girişi, merdivenler ve kat hollerinde döşemeler karo mozaik kaplı, duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
KIYMET TAKDİRİ İSTENEN 2. KAT (7) NO.LU (MESKEN) BAĞ. BÖL. ÖZELLİKLERİ:
Bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Hoşdere Caddesinden binaya bakınca ön cephede sol tarafta yan cephe ve arka cephede olmak üzere 3 cephelidir. Fiili durumda 2. normal katta 2 ayrı kapıdan girilmekte olup kapı numarası birisinde 7 yazılı diğer kapıda daire numarası bulunmamaktadır. 7 numaralı kapıdan içeri girilince antre, sekreterya, 2 oda, bekleme salonu ve wc alanından oluşmaktadır. Diğer tarafa geçiş holü kapatılmış ve normal bir bağımsız bölüm haline getirilmiştir. Mimari projesine göre 6 oda, mutfak antreler, banyo 2 adet wc ve 3 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı ahşap doğrama, iç kapılar lake kapıdır. Pencere doğramaları pwc olup ısıcamlıdır. Antre, sekreterya ve bekleme salonu zeminleri granit seramik kaplı, duvarları kağıt kaplı, tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Oda döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları kağıt kaplı, tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Wc zemini ve duvarlar seramik kaplı, tavan düz sıva üzeri boyalıdır.Klozet ve lavabo bulunmaktadır. Balkon pwc doğrama ile kapatılarak odaya dahil edilmiştir. Isınma kombi ile sağlanmaktadır. Meskenin mimari projesine göre net faydalı alanı 259,21 m², brüt alanı 306,49 m²'dir. Taşınmazın halihazırda borçlulardan Ali ÇELİK tarafından ofis olarak kullanıldığı görülmüştür.
Adresi : Aziziye Mahallesi, Hoşdere Caddesi İle Portakal Çiçeği Sokağın Kesiştiği Köşe Üzerinde Yer Alan, No:189/7 Çankaya/Ankara Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 259,21 m²
Arsa Payı : 46/280
İmar Durumu : Bina, imarın 5412 ada, 34 parseli üzerine ayrık nizam ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir.
Kıymeti : 870.000,00 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6619 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR