ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051053
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : İLKADIM MAH. / DİKMEN
Oda Sayısı : 3+1
: 82
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6160 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 14:50
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2018/6160 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Ankara İli, Çankaya İlçesi, İlkadım Mahallesi, 7463 Ada, 1 Parsel, 767,00 m² yüzölçümlü, Ana Taşınmaz Niteliği Bağ olan, 1.Bodrum Kat, 4 nolu Bağımsız Bölümde bulunan, 86/1534 Arsa Pay/Paydası olan, Bağımsız Bölüm Niteliği Mesken olan taşınmaz
Taşınmazın Hali Hazır Durumu : Taşınmazın dosyamızda mevcut bulunan ve bilirkişi tarafından verilen kıymet takdiri raporunda hali hazır durumu hakkında; "Ankara İli, Çankaya İlçesi, İlkadım Mahallesi, Dayanışma Sokak, No: 22, Fırat Apartmanında bulunan binanın 1. Bodrum Kat, 4 nolu Bağımsız Bölüm numaralı konutun bulunduğu taşınmaz; 2 bodrum + zemin + 3 normal kattan oluşmaktadır. Ayrık nizam yapıdır. Binanın cephesi dekoratif taş kaplı+sıva+boyalıdır. Binanın giriş kapısı ferforje demir doğramadır. Binanın giriş zemini mermer, yan duvarları boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlık mermer, merdiven korkulukları demirdir. Taşınmazda her katta 3 daire bulunmakta olup, taşınmazda toplam 18 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bölge yol, su, elektrik , telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Bağımsız bölümde bulunan taşınmaz ise; antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve balkondan oluşmaktadır. Konutta kiracı ikamet etmektedir. Girişi kapısı çeliktir. Antre zemini seramik, duvarları boyalıdır. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplı, duvarları boyalıdır. Mutfak zemini seramik, duvarları boyalıdır. Mutfak tezgâhı mermer, tezgâh alnı seramik, tezgâh altında ve üzerinde suntalam dolaplar mevcuttur. Wc ve banyo zeminleri ile duvarları seramik kaplıdır. Banyoda duşakabin ve lavabo bulunmaktadır. Wc'de hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Balkon zemini seramik kaplıdır. Pencere doğramaları PVC+ısıcamlı+demirli, iç kapılar yağlı boya kontraplak kapıdır. Konut, girişe ve yola göre arka cephelidir. Konut, kombi sistem ısıtmalı, doğalgazlıdır. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre; 82,00 m² 'dir." denilmektedir.
İmar Durumu : Bağımsız Bölüm niteliğinde olan taşınmaz.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Ayrıca varsa birikmiş emlak vergi borcunun (aynından kaynaklanan vergi borcunun) 2004 Sayılı İİK.'nun 206. Maddesinin birinci fıkrası uyarınca ihale bedelinden ödenip ödenmeyeceğinin satış işleminden sonra değerlendirilecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6160 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR