ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01031282
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : FAKÜLTELER MAH. / CEBECİ
Oda Sayısı : 3+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 29.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNE İZAFETEN
Dosya No
:
2017/113 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 09:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNE İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2017/113 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Fakülteler Mahallesinde kain imarın, 6044 ada, 52 Parseli teşkil eden 554,00 M2 miktarında, "Kargir Apartman" niteliğindeki ana taşınmazda, 58/720 arsa paylı, 2. Kat 8 bağımsız bölüm nolu mesken. Fiili durum itibariyle daire; Antre, 3 oda, Salon, Mutfak, Banyo, Wc ve 1 Balkon mahallinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çeliktir. Salon zemini parke, odaların zemini mozayik kaplı, duvarları ve tavanı sıva üzeri boyalıdır.İç kapıları yağlı boyalı ahşap doğrama, pencereleri PVC doğrama ve ısı camlıdır. Merkezi sistem kaloriferlidir. 9 m2 yüzölçümlü 1 adet balkonu vardır. Balkonun yarısı PVC doğrama ile kapatıldığı görülmüştür. Daire içinde masraf yapılması gereklidir. Bağımsızın net(Faydalı) alan toplamı balkon dahil 75m2 olarak ölçülmüştür.Taşınmaz ortaklığın giderilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Fakülteler Mahallesi,Yazgan Sokak, 21 Kapı Nolu Benek Apartmanında Bulunan 2. Kat 8 Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken.
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/09/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Zafertepe Mahallesinde kain imarın, 26600 ada, 5 parseli teşkil eden, 1.873,00m2 miktarında, "Apartman-Beton" niteliğindeki ana taşınmazda, 170/3746 arsa paylı, 3. Kat, 17 Bağımsız bölüm nolu Çatı Aralı Mesken ve eklentisi 17 nolu depo. Fiili Durum itibariyle çatı aralı meskenin normal katında; Antre, 3 Oda, Salon, Mutfak, Banyo, Wc ve 2 Balkon, Çatı arası katında 2 oda, banyo, balkon ve teras bulunmaktadır. Meskenin giriş kapısı çeliktir.
Antre Zemini seramik kaplıdır. Duvarları ve tavanı sıva üzeri plastik boyalıdır. Salon ve odaların zemini parke kaplı, çatı arasında yer alan odaların zeminleri ise PVC (marley) kaplı, duvaları alçı astarlı ve plastik boyalıdır.
Mutfak Zemini seramik kaplıdır. Duvarları alçı astarlı plastik boyalı, mutfakta laminant tezgah, tezgah altında ve üstünde MDF mutfak dolapları bulunmakta, Damlalıklı çelik eviye ve aspiratör mevcuttur.
Balkon zeminleri dökme mozayik olup üzeri çelik konstrüksiyon ve OSB ile kapatılmış, Teras çıkış kapısı çelik olup teras mahallinde barbekü bulanmaktadır. Teras mahalli 50 m2 ölçülmüştür.
İç kapıları ve pencereleri ahşap doğrama üzere vernikli ve ısı camlıdır. Doğalgazlı kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır. Toplam 13m2 yüzölçümlü 3 adet balkonu vardır. Bağımsızın net (faydalı) alan toplamı balkon ve teraslar dahil 200m2 ölçülmüştür.
Tapu kaydındaki şerhler bölümünde; 24.07.1996 tarih ve 3953 Yev. nolu yazısı ile, Ankara Elektrik Değıtım Başkent A.Ş. Genel Müdürlüğü lehine Trafo tesisi için 99 yıllığına 250.000TL si için kira şerhi bulunmaktadır. Taşınmaz ortaklığın giderilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Zafertepe Mahallesi, İncesu Caddesi, 108 Kapı Nolu Kural 1 Apartmanında Bulunan 3. Kat 17 Bağımsız Bölüm Nolu Mesken.
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 325.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/09/2019 günü 09:45 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 09:45 - 09:55 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127. Md GÖRE SATIŞ İLANINI TEBLİĞİ: Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/113 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR