ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049130
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ATA MAH. / ÖVEÇLER
Oda Sayısı : 5+1
: 160
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/223 TLMT
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 11:10
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
3. İCRA DAİRESİ
2018/223 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 27821 Ada, 5 Parsel, ATA Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm Bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi 1088. cadde cephesine göre ön cephe, zemin kat seviyesindedir. Bina, 2. bodrum kat , zemin kat,4 normal kat , çatı arası katlıdır. Binada , 2. bodrum katta 1 adet mesken ve ortak alanlar, 1. bodrum kat, zemin kat ve 3 adet normal adet normal katın her birinde 3 er adet mesken ; 4. normal katta 3 adet çatı aralı mesken olmak üzere toplam 19 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binada asansör ve otapark bulunmaktadır. Mesken fiili durumda binanın 4. normal katında , yola ve binanın girişine göre sol ön tarafta güney ve batı yönüne cephelidir. Mesken giriş kapısı çelik kapılıdır. Mesken fiili olarak 4. normal katta antre-hol, 3 oda salon , mutfak, banyo, WC , 2 balkon hacimlerinden; çatı arası katta 2 oda, banyo, hol teras hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin terası ve balkonları cam balkon sistemleri ile kapatılmıştır. Meskenin salon ve oda zeminleri laminant parke, duvarları kağıt kaplıdır. Meskenin mutfak zemini seramik, duvarları kağıt kaplıdır.Meskenin mutfak mahalinde mdf üzeri laminat kaplı dolaplar ve hazır tezgah mevcuttur. Meskenin banyolarının zemin seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup, 4. normal kattaki banyoda dolaplı lavabo, kubinli küvet ve klozet; çatı arası kattaki banyoda ayaklı lavabo, klozet ve duş bataryası mevcuttur. Meskenin WC zemini seramik, duvarla tavana kadar fayans kaplı olup, alaturka tuvalet mevcuttur. Meskenin iç kapıları panel, pencereleri ısı camlı ahşap doğramadır. Mesken doğalgazlı, kombulu, kalorifer tesissatı ile ısıtılmaktadır. Mesken halihazırda kiracı tarafından kullanılmaktadır.
Adresi : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Ata Mah., 1088. Cad., Yuva Apt. No: 4/18
Yüzölçümü : 160 m2
İmar Durumu : Dosyasından görülebilir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (İhale kesinleşme tarihi itibariyle yürürlükte olan KDV oranları uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasından görülebilir.
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/223 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR