ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01075529
Şehir : Ankara / Çankaya
Oda Sayısı : 5+1
: 177
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 09:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2019/14 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Özellikleri: Ankara İl, Çankaya İlçe, 5328 Ada, 10 Parsel, Seyrantepe Mahalle, 3. kat, 14 nolu çatı aralı mesken: Betonarme karkas yapıda, ayrık nizamda, 4 bodrum kat + zemin kat ve 3 katlı,son katlar çatı aralı olarak proje ve inşa edilmiştir.Binada 1 adet asansör ve otopark vardır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur 4.derece deprem bölgesinde yer almakta olup, bu alanda uzman kişiler tarafından incelenmesi önerilmekle birlikte, binada gözle görülen depremsel bir hasar tespit edilmemiştir.
BAĞIMSIZ BÖLÜM : Mesken 3.Katında, bina girişine göre sol cephe olup, kuzey ve batı cephelidir. Mimari Projesine göre; Antre-hol, 5 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, net; 177.75m² kullanım alanlıdır. Ana giriş kapısı çelik, iç kapılarsalon, odalar ve mutfak kapıları beyaz lake kapıdır, pencereleri ahşap görünümlü pvc ısıcamlıdır. Giriş antresi duvar kağıdı. Zemini seramik kaplı tavanı asma kartonpiyerli aydınlatmalıdır. Katta dublex olup giriş katında 3 oda, salon.banyo,wc,mutfak, balkon olup, mutfaktan balkona çıkış vardır. Asma katlı üst katta mermer merdivenle çıkılmakta olup 2 oda, banyo ve bir kiler kullanımlı küçük bir bölüm mevcuttur.çatı aralı asma kattan bina içine çıkış kapısı vardır. Salon ile odalarda zeminler açık renkli lamine ahşap parke kaplıdır. Koridorlar seramik kaplamadır. Duvarları kağıt kaplama ve plastik boyalıdır. Salon kapısı çift kanatlıdır. Salondan balkon çıkışı vardır. Salondan üst kata asma kat görünümü vardır ve tırabzanları ahşaptır. Banyo,wcbölümlerinin zeminive duvarları seramik kaplamadır. Banyoda Hilton lavabo, klozet ve duşakabinli duş teknesi ve asma tavanı vardır. Mutfak zemini seramik kaplama,granit tezgah,dolapları beyaz kaplama duvarları tavana kadar seramik kaplamadır. Odaların zemini açık renkli lamine ahşap parke, duvarlarının 2 si kağıt 2 si plastik boyalıdır. Kartonpiyerli aydınlatmalar ve fransız balkonları vardır.Odaların kapıları beyaz lake kaplamadır. Üst kat banyo Hilton lavabo,klozet, kabinli duş teknesi mevcut olup asma tavanlıdır. Isıtma sistemi kombi doğalgazlıdır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması ve sıcak sudoğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Balkon alanlarından 2,00 m2 düşülerek, net kullanım alanı175.75m² dir.
Adresi : Seyrantepe Mah Bağlar Cad. No:35/14 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 622 m2
Arsa Payı : 60/622
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : 4 katlı konut bölgesinde klasik yapı tarzında yapılaşma
Kıymeti : 600.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
1. Satış Günü : 18/12/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 15/01/2020 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR