ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068978
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ATAKENT MAH. / ELVANKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 73
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

24 SAAT 19.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1478 Talimat
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/1478 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45701 Ada, 5 Parsel, Topçu Mahalle/Köy, 3. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup,Taşınmazın yer aldığı bina doğuda Şehit Murat Üçöz Caddesi, güneyde 1481. Sokak, diğer cephelerde komşu parseller tarafından çevrelenmiş imar parseli üzerinde inşa edilmiştir. Taşınmaz bölgenin ana arterlerinden olan Şehit Murat Üçöz Caddesi cepheli olup Ahi Mesud Bulvarı'na 700 m. mesafede konumlanmıştır.Yakın çevresi konut alanı olarak yapılaşmış olup Şahin Çetin Ertaş Parkı'na yakın konumdadır.Bina, betonarme karkas ve ikili blok nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina; 1 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kattan oluşmaktadır. Binada, bodrum katta ortak alanlar zemin katta ve 1. Katta 1 adet dükkân, normal katlarda 2'şer adet mesken olmak üzere toplam 5 adet mesken ve dükkan vasıflı bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri vnyl siding kaplıdır. Binanın; giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina girişinde ve katlarda zeminler mermer, yan duvarlar 1,20 m. mermer, üzeri boyalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer döşelidir. Bina yaklaşık 15-16 yıllıktır. Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğalgaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Fiili durumda; 3 oda, salon, antre-hol, mutfak, 1 banyo, WC ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre-koridor zeminleri seramik döşeli, duvarları boyalıdır.Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup duvarları boyalıdır. Salon tavanında gömme spotlu alçı ters tavan mevcuttur. Mutfak zeminleri seramik döşeli, duvarları seramik döşelidir. Mermerit tezgâh, alt üst çerçeve kasa laminat kaplama mutfak dolabı mevcuttur.Banyoda zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup duş bataryası ve dolaplı lavabo mevcuttur. WC'de zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup lavabo ve alaturka tuvalet vardır. İç kapıları panel kapı olup, pencereleri pvc doğramadır. Meskende mutfak çıkışlı açık balkon ve oda çıkışlı 1 adet açık balkon mevcuttur. Meskende kombili kat kaloriferli ısınma mevcuttur.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre,bağımsızın net alanı balkon hariç toplam; 73 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca; toplam 6 m² alanlı 2 adet balkon hacmi mevcuttur.
Adresi : Atakent Mahallesi (Tapu kaydında Topçu Mahallesi), 1481. Sokak, Gök Apartmanı, No: 16/3 Etimesgut / ANKARA
Yüzölçümü : 460,00 m²
Arsa Payı : 60/460
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1478 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR