ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01119084
Şehir : Ankara / Etimesgut
Oda Sayısı : 3+1
: 73
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 22.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9900 TLMT
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/9900 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 8694 Ada, 11 Parsel, ETİMESGUT Mahalle/Köy, 2.kat 7 no'lu bağ. bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın açık adresi Etimesgut Mah. Nene Hatun Cad. No:1/7 Etimesgut/Ankara' dır.Taşınmazın bulunduğu bina,bodrum+zemin+3 normal katlı ve 25 yıllıktır. Normal katlarında 4er olmak üzere 13 mesken ve 4 dükkan bulunmaktadır. Binanın cepheleri mantolama üzeri akrilik boyalı, giriş kapısı demir doğrama, giriş holü zemini mozaik, merdivenler ve kat holleri mozaik, yan duvarları 1,20m. yüksekliğinde mozaik, üst kısımları plastik boyalıdır. 2. kat 7 no.lu Mesken;Daire, 2. katta,yola göre, arka sağdan tarafta, güney ve doğu cephelidir. Daire, antre, salon,3 oda, mutfak,banyo, wc ve balkondan müteşekkildir. İki odaya salondan girilmektedir. Antre zemini laminat, duvarları ve tavanlar plastik boyalıdır.Salon zemini laminat parke,duvarları ve tavanlar plastik boyalıdır.Odaların zemini laminat, duvarları ve tavanlar plastik boyalıdır. Mutfak zemini laminat, duvarları plastik boyalı, akrilik alt-üst dolap ve mermer tezgahlıdır. Banyo, zemini ve duvarları seramik, dolaplı lavabo, seramikten duş yeri üzeri duşa kabin ve duş bataryası vardır. Wc zemini ve duvarları seramik, lavabo ve hela taşı vardır. Dış kapı çelik, iç kapılar panel,pencereler PVC ve çift camlıdır. Daire, kombi cihazlı kat kaloriferlidir. Bodrum katta eklentisi kömürlük vardır. Taşınmaz mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın kapalı kullanım alanı 73 m2 ve balkon7 m2 olarak ölçülmüştür.
Yüzölçümü : 778 m2
Arsa Payı : 48/778
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 10:20 - 10:23 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 10:20 - 10:23 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9900 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR