ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 5+1 çatı aralı daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01135934
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
Oda Sayısı : 5+1
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

24 SAAT 21.02.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5505 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/5505 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45800 Ada, 2 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, 3. Normal Kat 7 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi; Eryaman Mah. 309 sok. Pekkol Apt. No:10/7 Etimesgut ANKARA şeklindedir. taşınmaz Eryamanda toplam 5 kata sahip apartman içerisinde bulunmaktadır. Apartman etrafı demir korkuluklu bahçe duvarı ile çevrili önünde açık otoparak alanı olarak olacak şekilde inşa edilmiştir. Apartman bodrum kat zemin kat 3 normal kattan oluşmaktadır. Zemin katta 1 adet mesken 1 adet dükkan ve normal katlarda 2 şer adet mesken olmak üzere toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina dış cepheleri hazır dış cephe boyalıdır. binanın giriş kapısı cam bölmeli alüminyum doğrama olup ahşap doğrama rüzgarlığı vardır. merdiven ve sahanlıkları mermer kaplıdır. bina elektirik su telefon kanalizasyon doğalgaz ve otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Çatı aralı mesken vasıflı olup dubleks 5 oda salon banyo 2 wc 2 balkon ve teras mahallerinden oluşmaktadır. oda kapılar ahşap panel kapıdır. Salon ve oda zeminleri laminat kaplıdır. Ara bölümler seramik kaplıdır. Mutfakta zemin fayans kaplı olup mermerit tezgahlı suntalam mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyo WC zemini ve duvarlar seramik kaplı olup dolaplı lavabo kabinli duş teknesi ve klozet mevcuttur. salon ve mutfak çıkışlı 8 m2 lik 2 adet balkon ve 38 m2 lik bir bölümü cam doğrama ile kapatılan teras bulunmaktadır. Mutfak balkonu mutfağa katılmış olup pvc doğrama ile kapatılmıştır. Çatı arası kat alanı merdiven kovası tavanının kapatılarak bu kata dahil edilmesi ile banyo mahalli oluşturulmuştur. mahallinde projesindeki banyo mahallini iptal edilerek kiler mahalli olarak düzenlenmiştir. Teras mahalline komşu olan çatı parapetinin bu mahalle eklendiği ve açık alanını genişletildiği belirlenmiştir. Daire iç kapıları panel kapı olup pencereleri pvc doğramadır. Taşınmazın ısınması merkezi doğalgazlı sistemdir. Kombi ve petek mevcuttur. Çatı katında 1 tonluk su deposu mevcuttur.Dairenin net alanı balkon ve teras hariç 113 m2 ( 3. kat 75 m2 ve çatı arası kat: 38 m2 ) olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam 8 m2 net alanlı 2 adet balkon ve 38 m2 net alanlı teras mevcuttur. Tapuda depo ve otopark eklentisi mevcuttur.
Adresi : Eryaman Mah. 309 sok. Pekkol Apt. No:10/7 Etimesgut ANKARA
Yüzölçümü : 445,00 m2
Arsa Payı : 56/445
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 01/04/2020 günü 11:30 - 11:33 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 11:30 - 11:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5505 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR