GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 262 m² dubleks ev icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040799
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : KIZILCAŞAR MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 6+2
: 262
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 21.08.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1343 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI (ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/1343 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 214 Ada, 8 Parsel, KIZILCAŞAR-İMAR Mahalle/Köy, Taşınmaz "Dubleks Mesken" nitelikli olup satılacaktır. Bodrum+zemin+1 kattan oluşmaktadır. Taşınmazın cephesi sıva+boyalıdır. Binanın dışkapısı ahşaptır. Bağımsız bölüm 2 antre, 5 oda, 2 salon, giyinme odası, açık mutfak, 2 wc , banyo, ebeveyn banyo, balkon ve verandadan oluşmaktadır.
Bodrum kat: Bu katta salon, wc, hidrofor ve ısı odası, depo bulunmaktadır. Salon zemini mermer kaplı, duvarları boyalı, tavan kartonpiyerlidir.
Giriş kat (zemin) : Bu kat antre, oda, salon, açık mutfak, wc ve verandadan oluşmaktadır. Antre, salon ve odanın zemini seramik kaplı, duvarları boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır.
1. kat: :Bu kat antre, 4 oda, banyo, ebeveyn banyo, giyinme odası ve balkondan oluşmaktadır. Odaların zemini laminat parke kaplı, duvarları boyalı tavanı kartonpiyerlidir. Banyo ve ebeveyn banyo zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Pencere doğramaları renkli PVC+ısıcamlı, iç kapılar panel kapılıdır. Konutun faydalı kullanım alanı toplam 262,00 m² dir. Konut kombi sistem ısıtmalıdır. Bölge her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.
Adresi : Kızılcaşar Mah. 3. Sk. (Ihlamur) No:24 Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 570,00 m²
Arsa Payı :
İmar Durumu : Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığınca onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama imar Planı Kapsamında " Ayrık nizam 2 katlı Konut Alanı" olarak planlandığı, yapılaşma koşullarının Taks: 0.20 Kaks: 0.40 olduğu, ancak parselin içinde bulunduğu Taşpınar, Kızılcaşar, İncek Kentsel Dönüşüm ve gelişim proje alanı Doğu etabı, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Ankara 2. İdare Mahkemesinin 28/02/2018 tarih ve 2017/794 esas 2018/297 karar sayılı kararı ile iptal edildiği hususları bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1343 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR