KALECİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Kalecik'te 2 katlı betonarme kargir ev ve arsası icradan satılıktır

KALECİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01135146
Şehir : Ankara / Kalecik
: 687
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 20.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/54 TLMT
Muhammen Bedeli
:
119,594 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
KALECİK ÖĞRETMEN EVİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KALECİK
İCRA DAİRESİ
2018/54 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli Kalecik ilçesi ovabağı Mahallesi 533 ada 1 parsel 1 numaralı bağımsız bölüm toplam yüz ölçümü 687,00 m2 taşınmazın üzerinde 2 katlı yığma betonarme kargir ev ve garaj görünümlü binaya bitişik eklenti bulunmaktadır. Söz konsu yapı konut olarak, eklenti ise depolama vb amaç için kullanıma uygun olup bahse konu parselin bulunduğu bölge imar planı içinde kalmaktadır. Taşınmaz 3 katlı yapılaşmaya uygundur Taşınmaz Şh. Bülent yapraklı sokak ile Şh ertğrul platin sokağın kesiştiği köşede yer almaktadı. 2 katlı taşınmaz yığma betonarme kargir bina yapı tarzında olup toplam 2 bağımsız bölüm, katı yakıtlı kazan dairesinden oluşmaktadır. meskenin bitişik kısmında depo garaj vb amaçla kullanıldığı düşünülen ekleti vardır . Taşınmaza ana giriş kapısı demir doğramadır. Ana giriş zeminleri karo mozaik duvarları sıvalı ve boyalıdır. Taşınmazın arka kısmında 2 bağımsız bölüme de hitap ettiği düşünülen katı yakıtlı kazan dairesi mevcuttur. taşınmazın dışı sıva üzeri boyalıdır. taşınmazın bulunduğuarsanın ön cephesi hariç çevresi ihata ve istinat duvarı ile çevrilidir. söz konusu yapı, 533 ada 1 parselin belirli bir bölümüne yapılmış olup mesken yapılan arazinin dışındaki bölüm mevcut haliyle bahçe vb amaçla kullanılmaktadır. çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan yapı sınıfı olarak 3/A grubu yapı sınıfına girmekte Belediye hizmetlerinden yararlanmakta binanın bulunduğu bölge yol, su, elektirik telefon, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisnde yer almaktadır. yoldan bakıldığında öncepede yer almaktadır 3 cephelidir. taşınmazın dış kapısı haşaptır taşınmaz mevcut haliyle konut olarak kullanılmatadır. taşınmazın 2 pencere doğraması pvc olup diğer doğramaları ahşaptır. taşınmazın ön kısmında 2 açık balkonu bulunmaka olup balkon zeminleri şap betondur. taşınmazı ısıtma sisteminin katı yakıtlı kat kaloriferi ile yapıldığı düşünülmektedlir. meskenin faydalı kullanım alanı fen bilirkişi tarafından dıştan dıya yapılan ölçülere göre balkonlar dahil 136 m2 olarak hesaplanmıştır.taşınmaz üzerinde 10-15 yaşlarında 1 adet kayısı, 10-15 yaşlarında 1 adet kiraz, 10-15 yaşlarında 1 adate dut, 10-15 yaşlarında 6 adet asma, 15-20 yayşlarında 1 adet asma, 2-3 yaşlarında 3 adet ayva ve 2-3 yaşlarında 1 adet elma ağacı tesit edilmiştir.
Adresi : Ankara İli Kalecik ilçesi ovabağı Mahallesi 533 ada 1 parsel 1 numaralı bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 687 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu :1/5000 nazım imar ve 1/1000 uygulama imar planı içerisinde bulunmakta olup yapılaşma koşulları ayrık nizam 3 kat, TAKS, 0,30 KASK: 0,90 dır.
Kıymeti : 119.594,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:00 - 10:06 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 10:00 - 10:06 arası
Satış Yeri : KALECİK ÖĞRETMEN EVİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/54 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR