ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Karapürçek'te 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038617
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARAPÜRÇEK MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 4+1
: 158
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4654
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2018/4654 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli Altındağ İlçesi Karapürçek Mahallesinde kain, imarın 24152 Ada 1 Parselini teşkil eden 1.631.65 m2 yüzölçümlü "Arsa" nitelikli ana taşınmaz üzerindeki binada yer alan "Konut" nitelikli 1. Bodrum kat (5) numaralı bağımsız bölüm. Taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Ana taşınmaz 377. Sokak ile 379. Sokak kesişiminde, köşe parselde yer almakta olup girişi 377. Sokak cephesinden sağlanmaktadır. Binaya 379. Sokak'tan kapı numarası verilmiştir. Bina 2 bodrum, zemin, 3 normal kat olmak üzere 6 katlıdır. Binada tamamı mesken nitelikli olmak üzere toplam 27 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın tüm cepheleri dış cephe boyası ile kaplı olup mantolama yapılmıştır. Bina girişi zemin kattan, 377. Sokak cephesinden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı ve rüzgarlık camlı alüminyum doğramadır. Bina giriş holü zemini seramik, duvarları alçı sıva üzeri baskı boyalı, tavanı dekoratif havuz tavandır. Kat holleri zemini seramik ve merdiven basamakları mermer kaplı, merdiven sahanlığının duvarları 1,10 mt yüksekliğe kadar seramik kaplı, bu yüksekliğin üzeri ve diğer mahallerin duvarları alçı sıva üzeri boyalı ve tavanlar alçı sıva üzeri kartonpiyerlidir. .Bina dahilinde 1 adet asansör, açık otopark alanı bulunmaktadır. Binanın bulunduğu semt tüm kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın 1. bodrum kat (5) numaralı bağımsız bölüm konut olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Binaya giriş cephesinden bakıldığında sol -arka tarafta, 379. Sokaktan binaya bakıldığından ise sol yan ve ön cephede yer almakta olup KUZEY -DOĞU cephelidir. Mesken 379. Sokak cephesinde zemin kat, yan cephede 1.kat konumunda görünmektedir. Fiili durumda daire antre, hol, 4 oda, salon, mutfak, wc, kiler, 2 banyo ve 3 balkondan müteşekkildir. Giriş kapısı çelik, iç kapıları akrilik boyalı kapı, pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır. Salon zemini laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavan alçı sıva üzeri boyalı kartonpiyerdir. Odaların zemini laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalı, tavanı alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Antre ve hol zeminleri laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalı, tavanı alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavan alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde pvc kaplama kapaklı dolaplar mevcuttur. Banyolarda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Genel banyo içerisinde dolaplı lavabo, klozet, duş teknesi ve duş kabin mevcuttur.Ebeveyn banyo içerisinde duş tertibatı mevcuttur.Kiler zemini laminat parke kaplı, duvarlar ve tavan sıva üzeri boyalıdır..Isınma kombi ile sağlanmaktadır. Meskenin net faydalı kullanım alanı balkonlar dahil 158.71 m2 olarak ölçülmüştür. (Toplam balkon alanı 22,57m2 dir.)
Adresi : Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 1.631,65 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : VAR
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir dosyada mevcuttur .
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4654 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR