ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 125 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065104
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : KAVACIK SUBAYEVLERİ MAH. / HASKÖY SUBAYEVLERİ
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/23162 ESAS
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
TAŞINMAZIN AÇIKARTIRMA İLANI
2017/23162 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Keçiören ilçesi, Kavacık Subayevleri mahallesi 5485 ada 5 parsel 3 bağımsız bölüm sayılı mesken niteliğindeki taşınmazın tam hissesi, Taşınmazın Net Kullanım Alanı: 125 m2'dir. Taşınmaz bulunduğu bina semt merkezine yakın mesafede, Keçiören Belediyesi'nin güneyinde kuş uçuşu yaklaşık 1,2km mesafede, Ş. Ömer Halisdemir Caddesi'ne 300 metre mesafede, Altınparka 350 metre mesafede yer almaktadır. Taşınmazın arka cephesinde Subayevleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yer almaktadır. Parselin topoğrafik yapısı hafif eğimli olup, yapılaşmaya uygundur. Taşınmazın yapı sınıfı 3-B olup, 2017 yılı yapı yaklaşık maliyeti 838,00TL/m2'dir. Bina yaklaşık 25-30 yaşında olup, taşınmazın yapısal değeri %25 yıpranma oranına maruz kalmıştır.Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış, bodrum kat + zemin + 2 normal kattan oluşan ve toplamda 6 daire olan bina mevcuttur. Bahçede 2 araçlık açık otopark alanı mevcuttur. Bina çevresi, parsel sınırınca beton duvar üzeri korkuluk ile çevrilidir. Binanın ön cephesi mermer kaplı, diğer cepheleri kum sıva ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina merdiven ve sahanlıkları mermer kaplamadır. Merdiven korkulukları demir doğrama ve ahşap trabzanlıdır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. 3 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 125 m2; 3 oda - salon - mutfak - antre - banyo - wc ve 3 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Balkonlardan birinin bir kısmı pvc ile kapatılarak mutfağa dahil edildiği görülmüştür. Salona açılan küçük balkon cam balkon ile kapatılmıştır. Salon bağımsızdır. Taşınmaz binanın 1. katında(ara kat) ve ön - yan - arka tarafına cepheli konumda (güney-doğu-kuzey) yer alan bir dairedir. Kombili bir mesken olup, duvardan dağılımlı döküm radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda ahşap parke; antre, mutfak, banyo ve wc de seramik kaplıdır. Duvarlar wc de yarıya kadar fayans üzeri plastik boya; banyoda tam boy seramik; diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile boyalıdır. Tavanlar tüm mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları balon kapaklı olup, tezgahı mermerdir. Banyoda duşakabin, küvet, klozet, dolap ve lavabo mevcuttur. Wc de hela taşı mevcuttur. Pencereler odanın birinde pvc, diğer kısımlarda çift camlı ahşap doğrama; iç kapılar ahşap panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın keşif esnasında mal sahibi tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.
Adresi : Kavacık Subayevleri Mah. Üçyıldız Cad. Karaca Ap. No: 33/3-Keçiören/ANKARA
İmar Durumu : Dosyada mevcut
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki gibi
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar açık arttırma suretiyle satılacaktır.
SATIŞ ŞARTLARI :
1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- a) Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
b) İhale damga vergisi, KDV, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.
3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.
4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (* ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2017/23162 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.
8) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur.(İİK. m. 126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR