ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 129 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120385
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : KUŞCAĞIZ MAH. / SANATORYUM
Oda Sayısı : 3+1
: 129
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 24.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10288 ESAS
Muhammen Bedeli
:
285,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:50
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
11. İCRA DAİRESİ
2019/10288 ESAS

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Keçiören İlçesi, Kuşcağız Mahallesi'nde kain; 30921 Ada, 3 nolu parseli teşkil eden arsa üzerinde, "kargir apartman" niteliğindeki ana taşınmaz; 1 bodrum, zemin, 3 normal kattan ibarettir. Isınma sistemi doğal gazlı merkezi sistemdir. Asansör bulunmamaktadır. Bölgede; elektrik, su, yol, kanalizasyon, ulaşım, temizlik gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur.
Satışı yapılacak olan 17 nolu mesken; bina girişine göre sağ ön cephe konumunda, sokak ve Ankara manzaralıdır. Bina girişine göre 3. katta (çatı aralı mesken olarak) bulunmaktadır. Bağımsız bölümün; alt katında; 3 adet oda, (odalardan 1 tanesi balkonlu), salon, antre, mutfak+mutfak balkonu, banyo ve wc mahalleri bulunmaktadır. Üst katında; 2 adet oda, banyo, hol, kapatılmış çatı arası teras ve açık teras mahalleri bulunmaktadır. Üst kattaki kapatılmış çatı arası, depo amaçlı kullanılmaktadır. Kıymet takdirine konu çatı aralı meskenin 129,00 m²'si net alan, toplam 18,00 m²'si balkon, 23,00 m²'si açık teras, 15,00 m²'Si depo amaçlı olarak kullanılan kapatılmış çatı arası teras olmak üzere toplam alan 185,00 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi :Kuşcağız Mah. Kaygılı Sok. Yılmaz Apt. 8/17 Keçiören/ANKARA
Yüzölçümü :771 m2
Arsa Payı :56/771
İmar Durumu :Belediyenin tüm imar hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti :285.000,00 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü :18/03/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü :15/04/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri :1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10288 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, iş bu ilan İcra ve İflas Kanunu'nun 127. maddesi gereğince tebligat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR