ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01043171
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / AKTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 87
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 28.08.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9012 Esas
Muhammen Bedeli
:
96,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/9012 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 32982 Ada, 1 Parsel, BAĞLARBAŞI Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız. Bölüm Bilirkişi raporuna göre: Mesken Nitelikli ve ana yapıda 1. bodrum katta yer almaktadır. Bina girişine göre sağ ön, caddeden bakıldığında sağ yan tarafta olup, kuzey ve batı cephelidir. Projesinde, Salon ve mutfak nişi, 2 oda, banyo, wc ve antre, mahallinde ise salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc, antre ve 1 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı ahşap, iç kapıları masif üstü vernik penceleri ahşap doğramadır. Salon ve oda zeminleri masif parke kaplama, duvarları saten boya dekordur. Antre zemini seramik, duvarları saten boyalıdır. Mutfak zemini mermer, duvarları saten boya dekordur. Mutfak dolapları mebran olup, tezgahı mermer malzemeden imal edilmiştir. Wc ve banyo zeminleri seramik, duvarları fayans dekordur. Banyoda duş takımı, yerden klozet, ayaklı lavabo bulunmaktadır. Isıtma sistemi kombi olup, kombi ve petekleri takılıdır. Taşınmazın E-6 kömürlük (6m²) eklentisi bulunmaktadır. İkamet eden malik Ahmet İnan olup, mesken olarak kullanılmaktadır. Projesi haricindeki değişiklikler rapor ekinde kat planında gösterilmiştir. Brüt alan dışında ilave edilen balkon alanı hesaplamalara dahil edilmemiştir.
Adresi : Bağlarbaşı Mah. 429. Cad. Damla Apt. No:22/6 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 87 m²
Kıymeti : 96.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9012 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR