ANKARA 30. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 30. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01144468
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : İNCİRLİ MAH. / ETLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 70
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5979 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.06.2020 10:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
30. İCRA DAİRESİ
2018/5979 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Adresi ve Özellikleri :Ankara İl, Keçiören İlçe,9677 ada 9 parsel ,İncirli Mahallesi,Şehit Mehmet Altanlar Sokak, 42 No'lu Güvenç Apartmanı zemin kat 2 No'lu bağımsız bölümün ve eklentisi olan 2 No'lu kömürlüğün 1/2 hissesinin satışı yapılacaktır.Bina Şehit Mehmet Altanlar sokağı üzerinde ara parsel ve ayrık nizamlı şeklinde inşaa edilmiştir.Bina bodrum+zemin+2 kat+çatı kattan oluşmakta olup 11 daireden müteşekkildir.Binanın arkasında açık otopark alanı mevcuttur.Bölge yol, su,elektrik,otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.Taşınmaz kuş uçuşu Antares Avm'ye, Metro Gross Market'e, Etlik Sağlık Kompleksine 2km , Forum Ankara Outlet'e 4km mesafede olup etrafında çok sayıda sosyal alanlar,okul ve cami bulunmakta olup her türlü yapılaşma tamalanmış durumdadır.Satışa konu daire Kuzey-Doğu cephelidir.Daire;antre,3 oda,salon,mutfak,banyo ve WC'den oluşmaktadır.Pencerelerde demir doğrama korkuluk mevcuttur.Isınma sistemi doğalgaz kombili sistemdir.Meskende keşif tarihi itibari ile kiracı ikamet etmektedir.Meskenin net toplam alanı 70m2'dir.Ayırnıtılı bilirkişi raporu dosyada mevcuttur.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 07/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 04/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5979 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR