ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire mahkemeden satılıktır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034972
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : GÜÇLÜKAYA MAH. / ŞENLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 86
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 04.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU'NA İZAFETEN
Dosya No
:
2017/146 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 09:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU'NA İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2017/146 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli Keçiören İlçesi Güçlükaya mahallesi Uzunköprü Sokakta14 Kapı nolu 15 Temmuz Apartmanın bulunduğu yere rastlayan Kain Tapunun 7088 Ada, 10 parselde kayıtlı 1.177,00-m2 yüz ölçümünde arsa üzerine inşa edilmiş Ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında kurulmuş olan bina, 4 Bodrum+ Zemin+3 normal kat olmak üzere toplam 8 katlı olarak inşa edilmiş 59/1177 arsa paylı 3. kat 20 nolu mesken vasıflı taşınmaz bilirkişi tarafından mahallinde yapılan incelemede satışa konu dairenin kapı numarasının 26 olduğu görülmüş olup, Ankara 2. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafında yaptırılan bilirkişi raporun da taşınmazın 3. katta ön cephede Güney Batı Yönünde yer almakta olduğu belitrilmiş ise'de Keçiören Belediyesinden temin edilen mimari projeye göre 20 numaralı bağımsız bölüm 3. katta arka cephede sol tarafta yer almaktadır. Daire Uzuköprü Sokaktan binaya bakınca arka cephede sol tarafta yer almakta olup, Güney-Doğu yönlüdür. Fiili durumda daire, 3 Oda, Salon, Antre, Hol, Mutfak, Banyo, WC ve 2 balkondan müteşekkil balkonlar dahil net kullanım alanı, 82,60-m2 , Taşınmaz bu haliyle eklentisi 20 nolu kömürlüğü ile birlikte hissedarlar arasındaki ortaklığın giderilmesi amacıyla açık artırma yoluyla satılarak paraya çevrilecektir.
Arsa Payı : 59/1177
İmar Durumu : İmarlıdır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Ankara
NOT: İşbu dosyamızdan satışına karar verilen taşınmazla ilgili hissedarlardan adresi tapu kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine ve diğer hissedarlara gönderilen satış ilanının tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı (Gazete ilanı) İİK'nun 127'nci maddesi gereğince ilanen tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanına,
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/146 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR