ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01099883
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / AKTEPE
Oda Sayısı : 5+1
: 192
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 12.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9366 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:25
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 11:25
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA29. İCRA DAİRESİ
2018/9366 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 4411 Ada, 1 Parsel, BAĞLARBAŞI Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm. Bilirkişi raporuna göre: Daire çatı aralı mesken vasfında kullanılmaktadır. Dairenin giriş kapısı çeliktir. Giriş katı halihazırda antre, salon, 3 oda, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Antre zemini seramik, salon ve odaların zemini ahşap parke kakplıdır. Duvarları ve tavanları plastik boyalı, salon kartonpiyerlidi. Antrede sabit ahşap dolap-vestiyer vardır. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Mutfak tezgahı ve evyesi mermer, tezgah alnı seramiktir. Tezgah alt ve üst ahşap dolapları, aspöratörü ve kombisi vardır. Wc zemini ve duvarları searmik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Lavabo ve wc taşı vardır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Lavabo, yerden duş kabini, duş bataryası ve klozet vardır. Balkonların zemini seramik kaplıdır. Balkonların alanı 5 er m2 olmak üzere toplam alanları 10 m2 dir. Giriş katın kullanılan net alanı (balkonlarla birlikte) 90 m2 dir. Üst katta antreden beton taşıyıcığlı ahşap basamaklı merdivenle çıkılmaktadır. Bu kat hol, 2 oda, wc ve açık terastan oluşmaktadır. Hol zemini seramik, salon ve odaların zemini ahşap parke kaplıdır. Duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Ayaklı lavabo ve klozet vardır. Açık terasın zemini seramik kaylıdır. Teras alt kata su sızdırmaktadır. Alanı 65 m2 dir. üst katın (açık terasla birlikte) kullanılan net alanı 102 m2 dir. Genel Özellikleri: İç kapıları amerikan panel, pencereleri ahşap doğrama ve ısıcamlıdır. Daire doğalgaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır. Bodrum katta kömürlük eklentisi vardır. Daire Kuzey-Batı ve güney cepheli ve güneş görmekte olup halhen mesken olarak kullanılmaktadır. Toplam net alanı 192 m2 dir.
Adresi : Bağlarbaşı mahallesi, Gülşen sokak, Molla Mehmet Özkan Apartmanı no.10/10 Keçiören Ankara
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9366 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR