ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069685
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : PEYAMİ SEFA MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 20.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/5685 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
13. İCRA DAİRESİ
2012/5685 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36872 Ada, 3 Parsel, Peyami Sefa Mahallesi 36872 ada 3 parsel üzerinde kurulu binanın 3. bodrum kat 2 nolu mesken niteliğinde dairedir. Dairenin bulunduğu bina her türlü alt yapısı mevcut, her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadoır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşaa edilmiş, Dıp cephesi sıva üzeri boya yapılıdır. Binanın giriş kapısı demir doğramadır. Bina 3B yapı sınıfındadır. Satışa konu 2 nolu daire 3. bodrum katta olup 2 oda, salon, antre, mutfak, banyo ve wc den oluşmakta, teras katta bulunmaktadır. Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplı, mutfak , antre, banyo zemini seramik kaplıdır. Salon ve odaların duvarları sıva üzeri boyalıdır. Banyo, mutfak, koridor duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Tüm tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Oda ve salon duvar tavan birleşmelerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Kombi bulunmaktadır. Banyo da lavabo, klozet vardır ve duşa kabin yoktur. Pencereleri ahşap doğramadıry. İç kapılar panel kapıdır. Daire dış kapısı çelik kapıdır. Balkonlar dahil net kullanım alanı 60,80m2 dir.
Adresi : Ankara Mamak Peyami Sefa Mah. 332. Sk (339.sk.) 22/2
Yüzölçümü : 60,80 m2
Arsa Payı : 34/602
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 16/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/5685 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR