ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984848
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : DURALİ ALIÇ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 21.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13799 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
12.07.2019 11:45
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 Ankara (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
20. İCRA DAİRESİ
2018/13799 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Taşınmazın Özellikleri: Taşınmazın açık adresi Ankara İli Mamak İlçesi Durali Alıç Mahallesi 936/1. Sokak 2 numaralı Hasret Apartmanı 2. bodrum kat 2 nolu bağımsız bölüm olup, tapu kaydında Ankara İli Mamak İlçesi Durali Alıç Mahallesi 36664 Ada, 4 parsel, 1.371,59 yüzölçüm, 32/1468 pay/payda, 8 katlı betonarme apartman ve arsasında, 2. bodrum kat, 2 nolu bağımsız bölüm, mesken nitelikli taşınmaz olarak kayıtlıdır. Taşınmazın tam payı borçlu adına kayıtlıdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana bina 936/1 Sokak ve 937. Cadde kesişiminde köşe parselde bulunan apartmandır. Bina 4 bodrum, zemin ve 3 normal kattan oluşmaktadır. Binanın cepheleri mantolamalı ve sıva üzeri boyalıdır. Binaya giriş 936/1. sokak cephesinden, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı camlı alüminyum, rüzgarlık kapısı camlı ahşap doğrama kapıdır. Bina giriş zemini ve duvarları 1,20 metre seviyede mermer kaplı, üstü sıva üzeri boyalıdır. Binanın merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları demir doğrama ve asansörlüdür. Zemin ve normal katlarda 4?er daire bulunan binada toplam 33 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Satışa konu taşınmazda halihazırda kiracı ikamet etmektedir. Bağımsız bölümün giriş kapısı çelik kapı olup mahallen antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik, duvarlar sıva üzeri boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarlar sıva üzeri boyalı, tavan katonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavan kartonpiyerli, tezgah mermerit, tezgah alnı seramik, tezgah altında ve üstünde laminat kaplama ahşap dolapları yapılıdır. Wc ile banyo zemin ve duvarları seramik, wc'de helataşı ve lavabo, banyoda duş teknesi, kabini, klozet ve ayaklı lavabo mevcuttur. Balkon zemini seramik kaplıdır. Pencereler ısıcamlı PVC doğrama, iç kapılar panel kapıdır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Mesken 936/1. Sokak'a göre arka (kuzey) cephelidir. Faydalı kullanım alanı 5,00 m² balkon ve 91,00 m² daire olmak üzere toplam 96,00 m²'dir. Satıştan doğacak KDV ihale tarihinde geçerli olan tarife dikkate alınarak tahsil edilecektir.
Yüzölçümü : 1.371,59 m2
Arsa Payı : 32/1468
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 11:45 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 12/07/2019 günü 11:45 - 11:55 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 Ankara
(Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Taşınmazın satış ilanı İİK 127. Madde hükümlerine göre "adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresi olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer" hükmü uyarınca ilan edilecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13799 esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR