ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048070
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : HÜREL MAH. / GÜLVEREN
Oda Sayısı : 3+1
: 106
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/20913 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
15.11.2019 15:10
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2015/20913 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 37186 Ada, 7 Parsel, HÜREL Mahalle/Köy, HÜREL Mevkii, 3. Kat 17 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara ili Mamak ilçesi 37186 Ada 7 parsel 721 m² yüzölçümlü, 42/721 arsa paylı, yedi katlı betonarme apartman ve arsası nitelikli 3. kat 17 nolu bağımsız bölüm tapuda borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Ana taşınmaz 721 m² arsa üzerinde, 3B yapı sınıfında, 4 bodrum + zemin + 3 normal kat, 19 mesken olarak inşa edilmiştir. 4.bodrum katta sığınak, su deposu, 1 mesken, 3.bodrum katta bağımsız bölüm depoları, 2 mesken, 2. ve 1.bodrum katta 2 şer mesken, zemin katından 3.normal katına kadar her katta 3 er mesken bulunmaktadır. Mesken nitelikli 17 nolu bağımsız bölüm, ana taşınmazda 3 katta, bina girişine göre sağ arka konumda yer almaktadır. Güney Ve Batı cephelidir. 106 m² net kullanım alanlı (brüt 119m²), Salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, antre ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kapı, iç oda kapıları Amerikan Panel, pencereleri PVC doğramadır. Antre duvarları plastik boya zemini laminat parke kaplamadır. Salon ve oda duvarları plastik boya, zemini laminat parke, salon, oda tavanları alçı üzeri plastik boyalıdır. Mutfak zemini laminat parke, duvarları plastik boya, balon kapak kapaklı dolap ve çimston tezgahı bulunmaktadır. Banyo ve wc zemini seramik duvarları kaplamadır. Banyoda tekneli duşakabin, klozet, ayaklı lavabo bulunmaktadır. Salon ve oda tavanları avize aydınlatmalıdır. Isıtma sitemi doğalgaz kombi sistemi olup, kombi ve petekleri takılıdır. Satışa ilişkin diğer tüm bilgiler satış dosyasından edinilebilir. Taşınmazın satışı anında geçerli olan KDV oranının uygulanacağı tüm taraflara ilanen tebliğ olunur.
Adresi : Hürel Mah. 12 Sok. Tuna Apt. No: 30/17 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 721 m²
Arsa Payı : 42/721
İmar Durumu : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
1. Satış Günü : 16/10/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 15/11/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/20913 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. Madde 127 – (Değişik: 2/7/2012-6352/30 md.) İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. Hükmünün dosyamızdan uygulanacağı hususu tüm alakadarlara ihtaren tebliğ olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR